САП пояснила свої латинські прислів’я у справі Труханова: Інакше суд не чув

САП пояснила свої латинські прислів’я у справі Труханова: Інакше суд не чув Скріншот

Про це заявили у САП, коментуючи дії суду, який поскаржився на слідство за нібито неналежне виконання обов’язків, повідомляє "Українська правда". Об этом сообщает vlasti.in.ua со ссылкой на СМИ.

За словами прокурорів, вони повідомляли суд, що не зможуть прибути на призначені засідання, бо потребують часу для погодження зміненого обвинувачення для Труханова.

Однак попри це суд, "очевидно не зрозумівши доводи прокурора чи не почувши їх", призначав засідання.

У САП вважають, що таким чином колегія створила штучні підстави для того, щоб поскаржитись на прокурорів, і для "спільного зі стороною захисту тиску на сторону обвинувачення".

Водночас, прокурори пояснили, чому вживали латинське прислів’я у листах до суду, в яких пояснювали причини своєї неявки на засідання.

Відомство каже, що судді дарма сприйняли це як особисту образу. Мовляв, посилання на вислів "Suis quaeque temporibus" ("Всьому свій час") мало значення: чому певну дію неможливо виконати швидше, ніж для цього необхідний критично мінімальний строк.

"Нічого образливого в тому немає, адже попередні обґрунтування судом не були почуті і саме у зв’язку з цим постала необхідність у більш доступній формі донести суддям указану аксіому", – зазначила САП.

Нагадаємо, в лютому 2018 року Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили про підозру голові Одеської міськради Геннадію Труханову і ще чотирьом чиновникам мерії у справі про продаж заводу "Краян".

Труханову і ще кільком підозрюваним закидають розкрадання 185 млн гривень у період з липня по грудень 2016 року. Схему реалізували під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за свідомо завищеними цінами.

Зазначену будівлю менш ніж за два місяці до прийняття рішення Одеською міською радою про її купівлю за 185 млн гривень придбала інша фірма за 4 млн гривень і внесла у статутний капітал ТОВ "Девелопмент Еліт". Однак незважаючи на це, Труханов і його заступник на погоджувальній раді і на позачерговій сесії міськради повідомили депутатам неправдиву інформацію: мова нібито йшла тільки про згоду на придбання, а не про угоду.

Крім того, необхідність придбання була обґрунтована нібито реалізацією проекту "Європейська мерія", якого насправді не існувало.

Верховний суд відмовив прокурорам у задоволенні клопотання щодо перенесення розгляду справи мера Одеси Геннадія Труханова з суду в Одесі до суду в Києві.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/sap_poyasnyla_svoi_latynski_pryslivya_u_spravi_truhanova_inakshe_sud_ne_chuv_290602.html”

Вход

Меню пользователя

 

Все важное и надежное — благодаря Телеграфу

Уже не первый век, даже в эпоху Интернета, надежным и верным способом передачи информации есть Телеграф. Сайт Украинский телеграф — это только надежные источники, только проверенные факты и интересные новости. Мы создаем новости быстрее, чем они промчатся по телеграфу к вам.
Украинский телеграф — новое слово в отечественной журналистике. Для нас главное задание — проверка. Только надежные источники могут попасть на страницы сайта. Это и есть залогом того, что телеграфу доверяют читатели.
Более сотни лет люди верят Телеграфу, а не сороки, что приносит новости на хвосте. Украинский телеграф — это сайт, с которого стоит начать свой день.