Справа про квартири для Нацгвардії - домашній арешт Микитася змінили на тримання під вартою

Судді Апеляційної палати Антикорупційного суду змінили запобіжний захід ексдепутату і колишньому голові «Укрбуду» Максиму Микитасю на тримання під вартою з альтернативою застави у 100 мільйонів гривень.

Об этом сообщает Слон

Відповідне рішення прийняли на засіданні суду.

Апеляція скасувала рішення судді першої інстанції Андрія Біцюка, який обмежився тільки домашнім арештом. Екснардепа відправили під варту до 14 липня.

До цього Микитась мав перебувати під домашнім арештом до 14 липня. Прокурор доводив, що домашній арешт несе декілька ризиків (наприклад, такий вирок не передбачає застави).

Про що йдеться?

Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень. У 2000-х Головне управління внутрішніх військ МВС України (у подальшому реорганізоване в ГУ Нацгвардії) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016—2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний Хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

  • 2 жовтня 2019 року НАБУ оголосило про підозру Микитасю в розкраданні 81 млн₴ 4 жовтня того ж року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Микитасю у вигляді застави на суму 5,5 млн₴ 6 жовтня за нього внесли заставу. Вже 22 жовтня ВАКС знову заарештував Микитася із заставою у 80 млн₴ Пізніше рідні внесли за нього заставу.
  • У квітні ВАКС стягнув з колишнього депутата 80 млн гривень застави і призначив нову в 100 млн₴ Прокурори САП заявили, що Микитась зустрічався з фігурантами кримінальної справи.
  • 5 травня НАБУ повідомило про нові злочини всім фігурантам справи.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/44328-sprava-pro-kvartiri-dlya-nacgvardiji-domashniy-aresht-mikitasya-zminili-na-trimannya-pid-vartoyu”

Вход

Меню пользователя

 

Все важное и надежное — благодаря Телеграфу

Уже не первый век, даже в эпоху Интернета, надежным и верным способом передачи информации есть Телеграф. Сайт Украинский телеграф — это только надежные источники, только проверенные факты и интересные новости. Мы создаем новости быстрее, чем они промчатся по телеграфу к вам.
Украинский телеграф — новое слово в отечественной журналистике. Для нас главное задание — проверка. Только надежные источники могут попасть на страницы сайта. Это и есть залогом того, что телеграфу доверяют читатели.
Более сотни лет люди верят Телеграфу, а не сороки, что приносит новости на хвосте. Украинский телеграф — это сайт, с которого стоит начать свой день.