За порушення військового обліку ТЦК наклали вже майже 12 тисяч штрафів

Читать на русском Read in English
За порушення військового обліку ТЦК наклали вже майже 12 тисяч штрафів
За порушення військового обліку ТЦК наклали вже майже 12 тисяч штрафів

"Опендатабот" повідомляє, що з початку року ТЦК наклали майже 12 тисяч штрафів на українців за порушення військового обліку.

Це вже більше, ніж за минулий рік (10 337).

На даний момент третину цих штрафів вже стягнули (4236), а 64% (7562) стягуються з боржників.

Перевірити, чи не накладено на вас штрафу, можна в сервісі "Опендатабот".

Як бачимо, кількість штрафів вимірюється тисячами. Можливо, після 16 липня, коли запрацює норма, що навіть не отримана повістка вважається врученою, число зросте до десятків тисяч. Але тих, хто ухиляється від служби і не оновить дані, будуть сотні тисяч або навіть мільйони. Тож далеко не кожному з них прийдуть штрафи. Крім того, як бачимо, навіть за нинішнього не дуже великого потоку з 12 тисяч штрафів поки стягнуто менше половини. Тобто процес накладення штрафів не швидкий і не тотальний.

Як розповіли нам співробітники ТЦК, повістки передусім виписуватимуть тим, хто вже оновив дані. А процес надсилання повісток та накладання штрафів на тих, хто не оновив дані, швидким не буде.

Водночас представники ТЦК кажуть, що «неоновленці» після 16 липня матимуть проблеми іншого плану.

«Для них головна загроза – це не повістки та штрафи у разі неявки, а перевірка документів на вулиці. Там їх одразу можуть відправити до ТЦК, якщо побачать, що дані не оновлено. Тож для «неоновленців» виходити з дому стає ризикованим. Або готуватися вирішувати питання прямо на місці, якщо вийде», – каже джерело в одному із ТЦК.

різне qrxiquieuiqqxant


Актуально

Резонанс

Теги