субота22 лютого 2025
telegraf.org.ua

США в угоді про корисні копалини вимагають від України доступу до нафти, газу, портів та іншої інфраструктури, повідомляє The Telegraph.

The Telegraph отримав проект угоди між США та Україною щодо спільного інвестиційного фонду. Документ передбачає контроль США над 50% доходів від видобутку ресурсів та інфраструктури України.
Согласно The Telegraph, США в соглашении о полезных ископаемых требуют от Украины доступ к нефти, газу, портам и другой инфраструктуре.

Пропоноване США угоду про доступ до природних ресурсів України передбачає контроль Вашингтона над мінеральними та нафтогазовими ресурсами, портами та іншою інфраструктурою. Про це повідомляє УНН з посиланням на видання The Telegraph.

Деталі

Британське видання стверджує, що отримало доступ до проекту угоди, яку пропонує адміністрація президента США.

З документа випливає, що вимоги Дональда Трампа виходять далеко за межі контролю США над найважливішими корисними копалинами України, охоплюючи все - від портів та інфраструктури до нафти і газу.

У угоді також зазначається, що щодо всіх майбутніх ліцензій США матиме право переважної купівлі корисних копалин, придатних для експорту.

Видання звертає увагу, що президент України Володимир Зеленський сам запропонував ідею надати США доступ до українських ресурсів.

Президент України, як вважає видання, припускав, що якщо американські компанії почнуть діяльність в Україні, це не дозволить росії знову напасти, адже деякі родовища корисних копалин знаходяться поблизу лінії фронту.

Image

"Ймовірно, Зеленський не очікував, що зіткнеться з умовами, які зазвичай застосовуються до держав-агресорів, що зазнали поразки у війні. Вони гірші за фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після їх поразки у 1945 році. Якби проект був прийнятий, вимоги Трампа становили б більшу частку українського ВВП, ніж репарації, накладені на Німеччину за Версальським договором", - зробили висновок у The Telegraph.

Нагадаємо

Президент України відмовився підписувати документ про передачу США 50% українських мінеральних ресурсів через відсутність гарантій безпеки. Зеленський зазначив важливість чітких гарантій безпеки в майбутній угоді.

Рідкоземельні ресурси України: чому в них зацікавлений Трамп і яка вигода для нашої країни04.02.25, 16:16 • 116356 переглядів