п’ятниця18 жовтня 2024
telegraf.org.ua

"Це катастрофа": чи можливо зменшити тенденцію виїзду школярів з України, — експерт.

Батьки намагаються вивезти дітей за кордон через невизначеність їхнього майбутнього в Україні. Міністерству освіти необхідно розробити програму роботи з молоддю, зазначив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
"Это настоящая катастрофа": возможно ли снизить количество школьников, покидающих Украину? — мнение эксперта.

"Коли говорять, що не мобілізують хлопців до 25 років, а з'являються заяви про можливість призову 20-річних, батьки, не маючи чіткого уявлення про майбутнє своїх дітей, намагатимуться вивезти їх з України", — сказав Василь Воскобойник.

За його словами, Міністерству освіти необхідно розробити програму роботи з молоддю. Адже дітей вивозять за кордон не лише для отримання освіти, але й для забезпечення їм більш стабільного та передбачуваного майбутнього, ніж в нинішніх умовах в Україні.

Він переконаний, що кроки потрібно робити вже зараз.

"Навіть якщо війна закінчиться завтра, постає питання: чи зміняться умови життя в країні? Чи продовжать підвищуватися податки? Чи залишиться незрозумілим економічне майбутнє? Ці питання потрібно вирішувати вже сьогодні", — пояснив експерт.

Він уточнив, що одним із прикладів є вже затверджена демографічна стратегія України.

Нагадаємо, Кабмін затвердив Стратегію демографічного розвитку України. Йдеться про необхідність формування середовища, сприятливого для народження та виховання дітей, забезпечення економічної самодостатності сімей.

За словами директора Інституту демографії та соціальних досліджень Елли Лібанової, зниження призивного віку може вплинути на демографічну ситуацію в Україні. Вона підкреслила, що 18-річні хлопці ще не мають такої відповідальності за своє життя, як 25-річні.