четвер21 листопада 2024
telegraf.org.ua

Фальш-атака РФ: чому ворог підняв авіацію, але не атакував, ймовірні плани окупантів.

Росія підняла у повітря 8 літаків Ту-95МС та три літаки МіГ-31К. В українських містах превентивно відключили електроенергію. Проте ворог лише здійснив імітаційні пуски крилатих ракет, після чого літаки повернулися назад на аеродроми. Фокус дізнався, з чим була пов'язана ця фальш-атака та чи варто очікувати масованого удару по енергетичній інфраструктурі найближчим часом.
Фальш-атака России: причины поднятия авиации без нападения и возможные планы оккупантов.

Вранці, 11 листопада, ЗС РФ підняли в повітря стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, однак не було здійснено жодного пуску крилатих ракет. Натомість відбулася імітація пусків.

Так, перші імітаційні пуски крилатих ракет відбулися о 06:00, а ще один — о 06:15 з іншого пускового рубежу.

Станом на 07:20, всі борти залишили пускові рубежі і взяли курс назад на аеродроми. Крім того, о 06:50 було зафіксовано зліт винищувачів МіГ-31К, які є носіями аеробалістичних ракет типу "Кинжал".

У моніторинговому каналі "Monitor" відзначили, що загалом противник підняв вісім бортів Ту-95МС з аеродрому "Оленья" та три літаки МіГ-31К з авіабази "Приволжський". Незважаючи на це, ракетна атака не відбулася.

Імітація пусків ракет: чому РФ підняла авіацію, а ракетних ударів не було?

За словами керівника ЦПД СНБО Андрія Коваленка, відпрацювання противником тактики пусків з імітацією — це частина підтримки авіації в готовності до дій.

"І ворог використовує це для психологічного тиску", — сказав він.

На думку військового аналітика Павла Нарожного, таке використання російської авіації не може вважатися певними навчаннями, і більше схоже на спробу залякати і продемонструвати силу.

Військовий експерт Дмитро Снегирев вважає, що противник проводив імітацію пусків ракет для демонстрації можливого асиметричного відповіді після удару українських БПЛА по Москві.

Експерт переконаний, що не випадково відбулася імітація пусків ракет, тобто це демонстрація можливостей залучення стратегічних бомбардувальників у моменті продовження ударів української сторони по об'єктам російської інфраструктури.

"Російська Федерація могла поставити на паузу сам характер ударів по території України з використанням таких засобів ураження, як крилаті та балістичні ракети. Натомість буде масштабувати удари з використанням БПЛА", — вважає Снегирев.

Масований удар по українській енергетиці: до чого готується ворог?

Керівник ЦПД СНБО Андрій Коваленко відзначив, що у противника все готово до початку масованих обстрілів. Таким чином, у росіян достатньо ракет, вони накопичені на аеродромах стратегічної авіації і продовжують накопичуватися. Також готові літаки.

Павло Нарожний вважає, що завжди потрібно очікувати масовану ворожу атаку на українську енергетику.

За словами Дмитра Снегирева, військова доктрина РФ передбачає превентивний характер ударів по енергетичному комплексу противника з метою примушення до капітуляції.

"Це записано в військовій доктрині, тому росіяни чітко і послідовно виконують положення військової доктрини, які реалізуються з лютого 2022 року", — зазначив експерт.

Превентивні відключення світла: що це таке і чи допоможе уникнути блэкаутів?

Під час повітряної тривоги в ряді українських областей застосували аварійні відключення світла через загрозу ракетного обстрілу. У КГГА заявили, що графіки введені в якості превентивної міри через загрозу ворожого ракетного удару. Всього за вказівкою НЕК "Укренерго" аварійні відключення світла відбулися в:

  • Києві;
  • Київській області;
  • Сумській;
  • Черкаській;
  • Житомирській;
  • Миколаївській;
  • Кіровоградській;
  • Донецькій;
  • Дніпропетровській;
  • Одеській;
  • Харківській.

"Блэкаут — це аварія в енергетиці, після якої треба дуже довго запускати енергетичну систему. Чому вона може статися? Тому що дуже різко підключають або відключають абонентів", — пояснив Нарожний.

Він навів приклад, коли електростанція генерує 1 ГВт, і до неї підключено приблизно 1 ГВт клієнтів. Ця кількість постійно змінюється — хтось включає чайник, а хтось вимикає кондиціонер, проте якщо від 1 ГВт електроенергії різко відключити всіх абонентів або підключити велике число, то це призведе до аварії.

В результаті чого електростанцію доведеться довго включати. Зокрема, такий сценарій можливий, якщо ворог знищить трансформаторну підстанцію або магістраль. Для того, щоб не було аварії в системі електромережі, можуть превентивно відключати абонентів.

"Це дійсно робиться для того, щоб уберегти нашу енергетичну систему від можливих аварій, катастроф, великих проблем в енергетиці", — пояснив він і додав, що подібні дії неодноразово відбувалися і раніше.

Військовий експерт Снегирев відзначив, що превентивні відключення світла не можуть зберегти електроенергію, зате здатні знизити можливі негативні сценарії від ураження енергетичних об'єктів, тобто полегшити проведення ремонтно-відновлювальних робіт.

Нагадаємо, підрозділ Сил безпілотних систем завдав удару по складу БК 1060-го центру матеріально-технічного забезпечення в Брянській області. Під атакою опинилися артилерійські боєприпаси, ракети до РСЗО та КАБи.