вівторок04 лютого 2025
telegraf.org.ua

Де зараз найвищі зарплати в Україні: експерти визначили найбільш високооплачувані професії.

Фокус з'ясував, де шукати роботу з найвищою зарплатою і чи можливо влаштуватися на роботу зараз без спеціальної освіти, але з гарним окладом.
Где в Украине самые крупные зарплаты? Эксперты выделили наиболее прибыльные профессии в стране.

Найбільший ріст зарплат в Україні на початку 2025 року зафіксовано в таких категоріях, як "Нерухомість" — 50 000 грн (+14%), "Юриспруденція" — 22 500 грн (+13%), "Управління персоналом, HR" — 27 000 грн (+8%). Водночас, як зазначили експерти в матеріалі "Ринок праці 2025: кого шукають, де найбільші зарплати і як мігранти з Бангладеш замінять українців", першість все ж беззаперечно утримує ІТ-індустрія, де рівень середньої заробітної плати перевищує показники в інших галузях. І це стосується як розробників, так і адміністративних посад.

Статистика зарплат в Україні: де найбільше платять

На початку року середня зарплата, запропонована роботодавцями, становила 24 000 грн (+5% до листопада). В значній мірі це відбувалося завдяки вакансіям від Сил оборони України. Про це свідчать дані порталу з пошуку роботи Work.ua.

Региональные лидеры по уровню средних зарплат — Киевская и Львовская области

Регіональні лідери за рівнем середніх зарплат:

  • Київська область — 25 250 грн (+250 грн до листопада);
  • Львівська область — 24 000 грн (+1 500 грн);
  • Дніпропетровська область — 22 500 грн (+500 грн);
  • Одеська область — 22 000 грн (+500 грн).

Найбільший ріст зарплат зафіксовано в категоріях:

  • "нерухомість" — 50 000 грн (+14%);
  • "юриспруденція" — 22 500 грн (+13%);
  • "управління персоналом, HR" — 27 000 грн (+8%);
  • "телекомунікації та зв'язок" — 26 920 грн (+6%);
  • "топ-менеджмент, керівництво вищого рівня" — 47 500 грн (+6%).

Що стосується роботи в ІТ, то середня зарплата "джуніора" (досвід роботи від 1 року) тут тримається на рівні 38 000 грн, Middle отримує 105 000 грн, Senior — 190 000 грн.

"Також відносно високі зарплати в сферах телекомунікацій і діджитал, фінансах та фармацевтичній галузі. У розрізі професій це традиційно керівники підприємств і C-level, ІТ-спеціалісти (розробники, спеціалісти з кібербезпеки, data science, AI і ML), трейдери, аудитори, лікарі вузьких спеціальностей (кардіологи, нейрохірурги тощо)", — додає Домініка Іванова-Бекар, HR експерт, власниця HR агентства.

Общее количество вакансий от Сил обороны возросло

Кого шукають в оборонній галузі і скільки готові платити

Завдяки державному фінансуванню, підтримці міжнародних фінансових установ і приватним інвестиціям ситуація з рівнем зарплат у defence-tech і miltech суттєво покращилася порівняно з 2020-2021 роком.

"У розрізі посад у самій галузі є свої відмінності, так у напрямку software — ситуація з персоналом краща, оскільки розробників на ПЗ на ринку достатньо. І хоча рівень зарплат тут трохи поступається традиційному ІТ, але зараз компанії мають суттєву перевагу — це можливість бронювання військовозобов'язаних", — говорить експерт з кадрів.

Ситуація з рівнем зарплат у defence-tech і miltech суттєво покращилася

Тому на шляху працевлаштування, за її словами, не стають навіть вимоги про перебування в Україні та роботу в офісному форматі. Складніше ситуація в hardware напрямку, де гостро відчувається потреба в інженерних та інженерно-конструкторських спеціальностях, а зарплати можуть стартувати від 120 000 грн і вище.

За статистикою порталу з пошуку роботи, на початку 2025 року загальна кількість вакансій від Сил оборони зросла. Там зараз 7 626 пропозицій.

В основному вакансії передбачають роботу в категоріях "Охорона, безпека", "Транспорт, автобізнес", "Телекомунікації та зв'язок", "Медицина, фармацевтика", "Робочі спеціальності, виробництво".

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося, що українці не йдуть на роботу через ТЦК. Тому, на Закарпатті наймають працівників з Бангладешу.

Нещодавно народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що 50% працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій після 28 лютого переведуть у ряди ЗСУ. Однак у ГСЧС спростували цю інформацію.