середа22 січня 2025
telegraf.org.ua

Історія 155 бригади не є унікальною: колишній боєць 4 полку ССО розповів про знущання з боку командування.

Українські бійці борються не лише проти російських військових, але й проти деяких недобросовісних командирів, які не соромляться вимагати гроші у захисників і погрожувати відправити їх на штурм. Фокус розповідає про одного з таких командирів, який відзначився в кількох військових частинах.
История 155 бригады типична: бывший боец 4 полка ССО поделился рассказом о жестоких издевательствах со стороны командования.

Корупція та загрози у 4 полку ССО: як командування зловживає своїм становищем

Минулого року ВСК ВР дізналися про факти корупції в Харківському загоні №1. Зокрема, в.о. командира загону майор зловживав своїм становищем, зокрема, була зафіксована корупція та загрози. Офіцер щомісяця вимагав кошти у особового складу для вирівнювання зарплат зі штабом в загальній сумі 12 600 гривень з одного бійця, який служив на передовій. Натомість тим військовим, які відмовлялися віддавати цю суму, він погрожував створенням жахливих умов проходження служби без належного забезпечення.

За словами бійця, керівництво тактичної групи, до якої входить начальник штабу, погрожувало відправити в піхоту військовослужбовців, які хотіли перевестися або піти на ВВК. Він зазначив, що офіцер перебуває під слідством за корупцію, але все ще очолює штаб. Проте, наскільки відомо "Барсу", в ССО він вже не вимагав гроші у військовослужбовців. На питання, чи намагалися бійці скаржитися на командира, "Барс" відповів, що ні, адже хлопці боялися, що їх переведуть за це.

За словами військового, в 4 полку більшість особового складу — "наркомани та алкоголіки".

"Я зрозумів, що в цей 4 полк відправляли як в заслання з усієї нашої країни всіх незручних, алкоголіків, наркоманів. Всіх туди скинули. Тому уявляєте, який там контингент? Мене переводять, я приїжджаю туди і стикаюся з тим, що бійці п’ють, колються, і їх починають закривати в карцер, грубо кажучи", — пояснив "Барс".

Він зазначив, що в результаті всім забороняли виїжджати за територію частини. Боєць підходив до командира батальйону і запитував, навіщо командування прирівнює тих, хто сам пішов воювати, до "алкоголіків та наркоманів".

Більше того, в полку були ті, хто постійно втікав, їх ловили і повертали в частину. Незважаючи на це, цих людей також відправили з іншими бійцями на навчання в Польщу, в результаті вісім осіб і там втекли. Через це покарання почав нести весь особовий склад. Зокрема, командування частини дало наказ командирам рот забрати у бійців телефони, цивільний одяг, всі документи. Однак військовослужбовці підняли "кипіш" і нічого не віддали, тому командування частини вже покарало ротних за те, що ті не виконали наказ.

За словами "Барса", ще була ситуація, коли в 4 полк перевели роту злагоджених бійців, і командування їх по кілька осіб перевело в інші роти, в результаті з "боєздатної зробили небоєздатну".

Чому особа під слідством підвищилася на військовій службі?

"Все перевернуто, перекручено, таке враження, що чим гірше, тим краще", — сказав адвокат.

За словами Леонтьєва, щоб військовослужбовця призначили на вищу посаду, повинно бути відповідне подання у вищому командуванні, засідання атестаційної комісії, повинна бути службова характеристика, оцінка показників діяльності. На думку адвоката, в цьому випадку просто "плюнули на все і розтерли".

"А як вони це все пояснюють? Вони пояснюють, що він ще не обвинувачений, ще немає вироку суду, який вступив у законну силу. О, значить він невинний", — пояснив він.

Леонтьєв зазначив, що командири, які написали на офіцера хороші характеристики і призначили його на вищу посаду, формально праві. Адже немає вироку, який вступив у законну силу. Однак є ж якісь моральні закони, зазначив він. Адвокат припустив, що або командири не знають, що представляє собою ця особа, або вони "такі ж злочинці і прикривають його".

8 січня в ГБР повідомили про затримання командира роти 155-ї бригади "Анна Київська". Зокрема, він пішов у СОЧ і підстрекував до цього своїх бійців.