На третьому році повномасштабної війни HR-фахівці говорять про незмінно високу потребу українських роботодавців у робочих та технічних спеціалістах, а також спеціалістах у Силах оборони (військовослужбовці, оператори дронів, зв'язківці тощо). Від нестачі персоналу страждає і готельно-ресторанний бізнес. Там відчувається істотний дефіцит кухарів та барменів.
На третьому році повномасштабної війни HR-фахівці говорять про незмінно високу потребу українських роботодавців у робочих та технічних спеціалістах, а також спеціалістах у Силах оборони
Вона додає, що серед кандидатів продовжує зростати популярність дистанційної роботи, тому саме такі вакансії закриваються порівняно швидко.
"Але, на жаль, поки що далеко не всі роботодавці готові надати навіть гібридний графік роботи", — додає експерт.
Серед очевидних трендів на ринку праці — вакансії компаній, що надають послуги бронювання.
"Кандидати охоче розглядають такі вакансії, навіть за умови меншої заробітної плати та нижчої посади", — констатує Домініка Іванова-Бекар.
Згідно з новою статистикою порталу з пошуку роботи Work.ua, найбільший попит на людей спостерігається в таких категоріях:
А як щодо роботи в ІТ-індустрії, яка завжди була на піку популярності у роботодавців? Сфера IT дійсно все ще демонструє високу конкуренцію серед шукачів, говорить експерт з персоналу.
Відгуки на дистанційну роботу в 5 разів перевищують відгуки на офлайн-роботу
"Також це стосується і дистанційних пропозицій роботи. Відгуки на дистанційку в 5 разів перевищують відгуки на офлайн-роботу. Цікаво, що категорії "IT, комп'ютери, інтернет" та "Маркетинг, реклама, PR", які не входять до десятки галузей з найбільшою кількістю вакансій, отримують 18% усіх відгуків на сайті. Це свідчить про високу зацікавленість, а також про конкуренцію в цих сферах", — говорить Вікторія Бєлякова, PR-менеджер Work.ua.
Якщо говорити про ІТ-спеціальності в контексті оборонної галузі та виробництва, вони дуже важливі. Так, на ринку праці можна побачити, що підприємства шукають, наприклад:
"У 2025 році ринок праці в Україні продовжуватиме долати ключові виклики, які були і в минулому році, адаптуватися до змін у світі та демонструвати стійкість, акцентуючи на соціальній відповідальності в різних її проявах. Ймовірно, що ефективне використання наявних ресурсів також буде основним лейтмотивом на ринку праці", — додає Вікторія Бєлякова.
Тож, захоплять чи мігранти з Азії ринок праці в Україні? Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник розповів.