четвер21 листопада 2024
telegraf.org.ua

Комбінований удар по Києву вперше за 73 дні: що замислив ворог і яке це має відношення до мирних переговорів.

Вранці 13 листопада РФ здійснила запуск дронів по Києву, а потім крилатих і балістичних ракет — це була перша комбінована атака за тривалий час. Фокус дізнався про цілі ранкової атаки та подальші плани ворога.
Комбинированная атака на Киев спустя 73 дня: какие планы у противника и как это связано с мирными переговорами?

Вперше за 73 дні ЗС РФ завдали комбінованого ракетно-дронового удару по Києву. За інформацією начальника КМВА Сергія Попка, для атаки противник, ймовірно, використав крилаті ракети, балістичні ракети типу KN-23/KN-24/Іскандер-М, безпілотники типу Shahed/Герань/Гербера/Пародія.

Він зазначив, що в столиці повітряну тривогу оголосили о пів на сьому ранку через загрозу дронів з східного напрямку. У той час, як в цей момент крилаті ракети рухалися в напрямку Київської області.

"Коли ракети вже заходили на Київ, противник одночасно завдав балістичного удару по столиці. Завершилася ворожа атака знову безпілотниками. Повітряний удар Збройних сил Росії по Києву тривав більше 2 годин", — сказав Попко.

Начальник КМВА розповів, що українським бійцям вдалося знищити кілька крилатих, балістичних ракет і до десятка БПЛА.

Комбінована атака на Київ: на що розраховував ворог

"Тобто показати можливості Російської Федерації в моменті посилення ударів по енергетичній інфраструктурі України. Неслучайно зараз знову почали оголошувати відключення світла, зараз для підприємств промислового сектора, але тим не менш. Тобто дають чітко зрозуміти можливі подальші сценарії", — сказав Снегирев.

Він зазначив, що перед цим була імітація пусків ракет, а зараз ворог продемонстрував безпосередній характер прямої атаки. Снегирев повідомив, що при такій атаці ворог спочатку запускає безпілотники, по яких спрацьовує ППО, після чого наносяться удари з використанням крилатих і балістичних ракет, які досягають цілі практично в один і той же час. В результаті це ускладнює ефективну роботу ППО.

Не виключено, що удари були спрямовані, в першу чергу, на українські системи ППО, проте головне — військово-політичний тиск.

"Російська Федерація дає зрозуміти, що з початком опалювального сезону інтенсивність нанесення ударів, в першу чергу, по енергетичному сектору України, буде збільшуватися", — пояснив військовий експерт.

Мир будь-якою ціною: РФ змушує Україну погодитися на переговори

Снегирев додав, що у військовій доктрині РФ чітко зазначений превентивний характер ударів по енергетичному комплексу противника з метою примушення до капітуляції, тоді як у випадку сьогоднішніх реалій — підписання мирних угод, але на російських умовах.

"Ось головне завдання. Путін все зробив послідовно, що для нього несхвально. За проханням Дональда Трампа не ескалувати конфлікт, він спочатку встановив черговий рекорд по застосуванню по нам "Шахедів" — 145 на наступні добу, ще через добу провів генеральну репетицію ракетного удару, а сьогодні реально здійснив комбінований масований ракетний удар. Він діє по нарощуванню залякування нашого населення, щоб ми погодилися на мир будь-якою ціною", — сказав Жданов.

На запитання, чи будуть у подальшому атаки посилюватися, він зазначив, що вважає, що з точки зору методичності досягнення мети в плані формування громадської думки, атаки будуть не стільки масованими, скільки більш-менш постійними, але з певною періодичністю.

"Тобто методика має бути такою, що сьогодні, завтра, післязавтра і поки люди не скажуть: "Скільки ж можна? Ви ж дивіться, що твориться", — додав він.

Нагадаємо, 13 листопада ЗС РФ атакували Україну за допомогою різного озброєння. Всього було запущено 96 засобів повітряного нападу, українській ППО вдалося знищити 41 з них.

В той же день у "Укренерго" розповіли про тимчасове введення обмеження споживання електроенергії. Зокрема, це торкнеться лише бізнесу та промислових споживачів.