п’ятниця18 жовтня 2024
telegraf.org.ua

Контрнаступ РФ у Курській області: як діятимуть ЗСУ та які зміни відбулися на фронті.

Збройні сили Російської Федерації активізувалися в Курській області і перейшли в контрнаступлення по лінії Снагость — Любимівка. Ворог перекинув свої сили з інших ділянок фронту, і ЗСУ втрачають території. Фокус розібрався, чим обернеться битва за курські землі.
Контрнаступление России в Курской области: как планируют действовать ВСУ и какие изменения произошли на фронте.

Ввечері 10 жовтня в DeepState заявили, що ЗС РФ вдалося продавити лівий фланг Курської групи українських військ. Так окупанти намагаються закріпитися в районі Новоіванівки та Зеленого Шляха, в результаті чого сформувалася ненадійна тактична обстановка для сусідніх підрозділів на півночі.

Аналітики зазначили, що Курська група українських військ — це великий "вінегрет" з відповідним взаємодією.

"Ми на порозі чергової неприємності через повторення помилок. Дуже сподіваємося, що оточення вдасться уникнути. Курська операція — це справді великий стратегічний успіх Сил Оборони, але будь-яку перемогу потрібно утримувати, а не сподіватися, що ворог і далі буде ідіотом", — йдеться в повідомленні.

За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, командування РФ перекинуло близько 50 тисяч бійців у Курську область, зокрема, це сталося з інших напрямків, де відбувалися наступальні дії.

Він зазначив, що противник ослабив свої групи на Запорізькому, Херсонському та Краматорському напрямках.

Складна ситуація в Курській області: як ворог розвиває своє наступлення

Зараз у Курській області складна ситуація. За словами співзасновника проекту DeepState Романа Погорілого, противник продовжує реалізовувати свої сили, які постійно накопичував. Зокрема, росіяни розвивають свої успіхи там, де і починали — на західному фланзі території, яку контролює Курська група українських сил.

За його словами, ЗС РФ мають успіхи і продовжують тиснути ще більше, в результаті все руйнується, і перспективи не дуже втішні для українців.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційне спротив" Олександр Коваленко зазначив, що в Курській області відбувається фаза маневрених мобільних боїв між російськими окупаційними військами. 10 вересня вони перейшли в так зване контрнаступлення по лінії Снагость — Любимівка.

За словами військового експерта та екс-співробітника СБУ Івана Ступака, ворог виганяє ЗСУ з території РФ, активно тисне накатом за накатом на населені пункти, щоб змусити українців відступити в район Суджи Курської області.

Експерт впевнений, що противнику вдасться відтягнути українські сили. За його словами, можна було б показати, що українці будуть тримати оборону дуже добре, якби це було наше єдине напрямок. Однак ще є Харківська, Донецька, Запорізька області.

"На кожне напрямок росіяни тиснуть. Десь більше, десь менше, але у нас просто не вистачає ресурсів на всі напрямки — людей, техніки, амуніції, боєприпасів. У Курській області найкращі з найкращих — десантники, спеціальні підрозділи. Ми несемо там втрати", — говорить Ступак.

"Вінегрет" в українській групі в Курській області

Роман Погорілый зазначив, що Курська операція була феєричною. Там Сили оборони мали суттєві пересування, взяли під контроль немаленьку частину території, тоді як масштаби задумки цілей мали зіграти величезну роль зараз і в майбутньому. Однак він розповів, що нові сили в Курській області можна назвати "вінегретом", йдеться про появу ТрО, які не готові до виконання тих завдань, прикомандированих батальйонів.

"Хоча починали ми зі сформованих бригад, з буквально єдиного управління, яке було підконтрольне небагатьом людям, і відповідно це все добре продумувалося. А зараз починається знову щось незрозуміле, дискомунікація, дезорієнтація… але москвичі, вибачте, теж не ідіоти, вони будуть продовжувати, як і нарощувати свої сили, так і реалізовувати їх, тому що вони до цього готувалися", — пояснив він.

Чи можна поліпшити ситуацію для ЗСУ в Курській області

Співзасновник проекту DeepState зазначив, що для покращення ситуації для Сил оборони в Курській області потрібно в першу чергу звернути увагу на всі проблеми, а вони значно глибші. Тобто йдеться не лише про якісь маневри, залучення підрозділів, але й про перевірку ефективності цих підрозділів — забезпечення, готовність, особовий склад.

"Зараз прикладом навіть є те, коли подається на паперах один кількісний склад особового, а на позиції приїжджає зовсім інший. Навіть незважаючи на максимальні спроби контролю самого головнокомандувача цієї операції та вигадування, він не може їздити за всіма і перевіряти, рахувати людей, але це необхідно контролювати в звітах. Якщо виникає якась проблема або брехня, за неї потрібно нести відповідальність, тому що потім приїжджають підрозділи, які не готові до виконання таких складних завдань. Відбуваються провали, ставляться під загрозу і сусідні підрозділи, і у нас виходить каша", — сказав Погорілий.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов вважає, що на Курському напрямку не вдасться поліпшити ситуацію, адже додаткових резервів у України, на його думку, недостатньо для того, щоб вводити зараз.

Він уточнив, що ні про яке оточення українських сил мова не йде, в Курській області лише погіршилося становище на західному фланзі. Тоді як цей фронт динамічний, лінія бойового зіткнення коливається.

"Це маневрена війна, і лінія фронту може коливатися в будь-якому напрямку", — заявив експерт.

Олександр Коваленко вважає, що Сили оборони можуть поліпшити ситуацію в Курській області, незважаючи на кількісну перевагу ворога. У Глушківському районі вимальовуються досить сприятливі умови для того, щоб просунутися в напрямку самого районного центру. Також нещодавно вдалося знищити ворожий арсенал, який розташований у Брянській області, саме він забезпечував велику частину боєкомплекту для ворожої Курської групи для ствольної та реактивної артилерії.

"Це вплине на можливість застосування артилерійської компоненти в найближчий час саме Курською групою. Це неймовірно негативно вплине на їх боєздатність. Відповідно, у нас буде можливість для того, щоб використовувати це для більш цікавих ситуацій", — вважає експерт.

Україні потрібна Курська область при втратах на сході?

Іван Ступак не впевнений, чи потрібна Україні Курська область.

"Перші два–три тижні питань немає, це була колосальна