З Курської області могли відвести північнокорейських солдатів через великі втрати. The New York Times з посиланням на джерела повідомляє, що бійців КНДР не бачили на фронті вже близько двох тижнів.
У ЗМІ зазначили, що за три місяці чисельність корейців, які приїхали на війну воювати на стороні РФ, з 11 тисяч скоротилася вдвічі. Зокрема, до втрат призвела дезорганізація в їхніх рядах і відсутність злагодженості з російськими підрозділами.
Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відправив до РФ "найкраще підготовлені" сили спеціальних операцій Північної Кореї, проте росіяни використовували військових як піхотинців, відправляючи хвилями через поля, усіяні мінами.
На думку представників США, рішення про виведення військ КНДР з лінії фронту може бути непостійним. Так військові можуть повернутися після додаткового навчання або коли росіяни знайдуть нові способи їх використання, щоб уникати великих втрат.
30 січня лейтенант ЗСУ з позивним "Олекс" повідомив, що обстановка в Курській операційній зоні "+- стабілізувалася". Ні українські бійці, ні росіяни не здійснюють активних наступальних дій, тоді як корейці — затихли.
"Корейці поки також затихли, особливо не виходять, та й піхотних зіткнень як таких немає, щоб стверджувати про їхню присутність", — зазначив офіцер.
"Дійсно, ми не бачимо їх вже два тижні, не бачимо їх у маневрових і атакуючих діях у складі російських військ. Так що вони там на місці, і, швидше за все, це перегрупування з метою відновлення боєздатності тих підрозділів, які понесли втрати. А з іншого боку, це може бути крок від Кім Чен Ина в плані торгівлі з Путіним", — сказав Олег Жданов.
За його словами, північнокорейські солдати — валюта, яку Кім Чен Ин дає Путіну в обмін на щось. На думку експерта, йдеться може йти про ракетні технології.
"Їх відвели на відновлення боєздатності, як у нас це називається. Тобто поповнити, підучити, можливо, когось підлікувати, якісь підрозділи переформувати. Саме для цього їх відвели з великою ймовірністю", — пояснив аналітик.
Жданов зазначив, що північнокорейська армія налічує близько мільйона двісті тисяч осіб, тоді як ще таку кількість КНДР може призвати протягом кількох місяців. В результаті Кім Чен Ин в розпорядженні може мати близько 2,5 мільйона військовослужбовців. Тоді як для України 10 тисяч осіб — це багато, мотострілкова дивізія, однак для корейців — це крапля в морі.
Нарожний зазначив, що армія КНДР налічує від мільйона до півтора мільйонів бійців, тоді як українська — близько 920 тисяч. Також корейські ЗС мають близько 4-5 мільйонів резервістів, яких можна швидко призвати в армію і відправити воювати. Він впевнений, що КНДР може безболісно відправити на війну в Україну кілька десятків своїх солдатів.
За словами Жданова, за короткий період неможливо навчити бійців КНДР. Так за інформацією розвідки і військових, північнокорейські солдати не відчувають загрози дронів.
"Вони тільки через кілька тижнів навчилися від них ховатися і збивати. Вони досі не оволоділи способами або тактикою ведення сучасної війни. Вони воюють мірками Другої світової, підрозділи по 20-30 осіб йдуть на штурмові або атакуючі дії", — пояснив він і зазначив, що для їх перепідготовки потрібно мінімум півроку.
Зате, якщо вони зараз повернуться на лінію фронту, то ситуація абсолютно не зміниться. Українським бійцям тільки доведеться їх знищувати — а це додаткова навантаження, витрата боєприпасів. Більш того, на думку експерта, це може також бути однією з причин відступлення бійців КНДР з фронту.
"Північнокорейське керівництво могло пред'явити претензію російському керівництву, що солдатів не навчали і просто використовують в якості гарматного м'яса. Це ні в якому разі не задовольняє Кім Чен Ина, тому що йому потрібні військові в якості інструкторів, в якості тих, хто має реальний бойовий досвід сучасної війни", — підсумував Жданов.
Ситуація на фронті ніяк не зміниться після повернення північнокорейських військових, вважає Нарожний. Він пояснив, що на тимчасово окупованих українських територіях знаходиться близько 550-600 тисяч російських солдатів, тоді як 10 тисяч бійців з Кореї — ніяк не вплинуть на хід подій.
"Так, вони вперті, промиті пропагандою бійці, вони йдуть у бій, не рахуючи втрат. Але в цілому сказати, що вони в цілому на ситуацію на фронті якось дуже сильно впливають — я б не сказав", — заявив Павло Нарожний.
Основна помилка, яку допускали корейці на фронті, — це відсутність скупчення. Вони йшли в бій по 50-100 осіб в одній групі, і до українських окопів і укріплень не доходила велика частина, оскільки їх знищувала артилерія. Також велика кількість бійців КНДР було втрачено на мінних полях.
"Вони не звертають уваги на дії наших безпілотників. Коли з'являється в небі дрон, вони не ховаються, не втікають, а просто сидять і дивляться на те, що відбувається. Дрон літає над головою — окей, дрон скинув гранату, а сусідній боєць помер — значить так наказано було йому померти Кім Чен Ином", — зазначив військовий аналітик.
Північнокорейські солдати не знають, що таке сучасна війна, вони воюють підходами з 50-60-х років 20-го століття. Однак бійці КНДР, незважаючи на втрати, доходять до українських окопів, де зав'язують стрілецькі бої.
"Це проблема, тому що якби росіяни наступали в такому стилі, вони б з великою ймовірністю до окопів не дійшли. Вони б там десь скупчилися і ховалися. А ці доходять і продовжують воювати", — додав