Новий президент США Дональд Трамп, чия інавгурація відбудеться сьогодні, 20 січня, раніше робив досить неоднозначні заяви щодо економічної політики своєї адміністрації. Зокрема, він пообіцяв значні зміни для найбільшої економіки світу. Як повідомило видання BBC, на порядку денному — припинення руйнівної інфляційної кризи, тарифи (нові мита) та велике скорочення податків. Таким чином, судячи з слів Трампа, він нібито розпалить економічний бум і відродить згаслу віру в американську мрію. "Ми на початку великої, прекрасної золотої ери бізнесу", — цитує виступ Трампа BBC. Крім того, ще до інавгурації Трамп встиг вивести на ринок нову криптовалюту — мемкоін $Trump. Так що ж планує робити новий американський президент, чи дійсно має намір розпочати торгову війну з Китаєм і для чого в його оточенні стільки людей з мільярдними статками?
За кілька днів до інавгурації новий глава Білого дому вивів на ринок нову криптовалюту — мемкоін $Trump. За даними CoinMarketCap.com, через кілька годин після запуску ринкова капіталізація $Trump досягла майже 5,5 мільярдів доларів США. Цікаво, що в попередній термін Дональд Трамп зовсім інакше ставився до криптоактивів. Наприклад, як говориться в матеріалі BBC, у 2021 році він висловився так: "Біткоїн — це просто схоже на шахрайство. Мені це не подобається, тому що це інша валюта, яка конкурує з доларом".
Схоже, Трамп переглянув свою думку щодо криптовалют і навіть заявив, що зробить Сполучені Штати "криптостолицею планети". І почати створення цієї столиці крипти він вирішив негайно. Ініціативу щодо мемкоіна $Trump сприйняли неоднозначно.
"Це буквально заробіток на президентській посаді — створення фінансового інструменту, щоб люди могли переводити гроші сім'ї президента у зв'язку з його посадою", — цитує The New York Times Адава Ноти, виконавчого директора некомерційної етичної групи Campaign Legal Center. Ерік Трамп, який допомагає управляти бізнес-операціями Trump Organization, заявив, що ця пропозиція є частиною нового і зростаючого бізнес-сектора, в який увійшла родина Трампів. Тим часом Нік Томаїно, венчурний криптоінвестор і колишній керівник Coinbase, вважає, що Трамп "володіє 80% акцій і встановлює терміни запуску за кілька годин до інавгурації — це розбій, і багато хто, ймовірно, постраждає від цього".
Отже, досить цікаво, що перші кроки Трампа ще до інавгурації, до фактичного призначення президентом США, були зроблені в напрямку розкрутки крипторинку. Експерти кажуть, що Трамп буде намагатися далі розкручувати тему крипти. "Він заявив і, швидше за все, буде намагатися реалізувати поширення використання криптовалют, популяризацію крипторинку, там окрема ще тема формування резервів США в криптоактивах, з цим питанням не впевнений, але оскільки в Мінфін призначається лояльна до нього людина, то багато що, дійсно, буде реалізовано для розвитку крипторинку і криптовалют", — говорить Андрій Шевчишин.
Ще до своєї інавгурації Трамп вивів на крипторинок новий мемкоін $Trump, який швидко набирає шаленої популярності
В цілому близькість до Трампа бізнесменів, які очолюють технологічні підприємства, того ж Ілона Маска, Джеффа Безоса і Марка Цукерберга, є певними сигналами — американська економіка рухається далі і досить швидко в бік більш активного розвитку технологій. І мова йде не лише про розвиток ІІ, хоча Трамп пообіцяв скасувати розпорядження президента Джо Байдена про штучний інтелект, яке мало на меті захистити права і безпеку людей, не придушуючи інновації. На порядку денному — нові дискусії про можливе злиття Google і Facebook.
0Як пише AP News, більшість експертів очікують, що адміністрація Трампа пом'якшить антимонопольні заходи і буде більш лояльною до злиття цих компаній."Google може виграти від повернення Трампа після того, як він зробив коментарі під час передвиборної кампанії, припускаючи, що розпад компанії не відповідає національним інтересам США, після того як суддя оголосив її пошукову систему незаконною монополією", — йдеться в статті видання. Однак поки немає достатньо інформації, щоб спрогнозувати, чи відмовиться Трамп повністю від спроб Байдена обмежити монопольну владу великих технологічних компаній США.
Згідно з раніше озвученими Трампом заявами, йдеться про стримування інфляції, про введення мит на імпортні товари (60% на товари з Китаю, 10–20% — на товари з країн-партнерів), а ще про зменшення ряду податків — від скасування податків на виплати соціального страхування до зниження ставки корпоративного податку.
1Про те, що Трамп буде проводити більш жорстку політику щодо імпортних товарів, говорить і Андрій Шевчишин, фінансовий аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків. Причому, на його думку, він буде намагатися втягнути в це протистояння з КНР і країни Євросоюзу.
"Не можу собі уявити, що Європа буде в захваті від цієї конфронтації, тому що Трамп буде намагатися втягнути в цей круг Європу. А Європа — це один з ключових також споживачів китайських товарів. Звичайно, Трамп буде захищати американський ринок. Якими будуть тарифи, якими будуть мита, зараз важко сказати. Перш за все вони торкнуться мікроелектроніки, чіпів, але і щодо інших сегментів також він буде намагатися вводити нові мита і реалізовувати жорстку політику щодо імпорту з Китаю", — зазначив Андрій Шевчишин.
Нові мита на китайські товари можуть розкрутити інфляцію в США, а Трамп обіцяв виборцям зупинити зростання цін
На думку Олега Пендзина, Трамп не піде на відкриту ворожнечу в торгових відносинах з КНР. А значить, занадто жорсткі обмеження на всі групи китайських товарів вводити його адміністрація все ж не буде. "Якщо