четвер21 листопада 2024
telegraf.org.ua

"Необхідно займатися рекрутингом, а не бюрократією": військові висловилися проти ідеї розформування ТЦК.

Дискусії навколо теми ліквідації ТЦК не вщухають. Депутати мають різні думки, тоді як військові підтримують цю ініціативу. Фокус розповідає, чому військові комісаріати повинні бути перетворені на рекрутингові центри.
"Военные выступили против идеи расформирования ТЦК, подчеркивая необходимость сосредоточиться на рекрутинге, а не на бусификации."

Ідею розформування ТЦК обговорюють третій день. Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради дійшла висновку про необхідність створення рекрутингових центрів замість військкоматів. Не всі народні депутати підтримали цю ініціативу. Зокрема, секретар комітету Ради з національної безпеки Роман Костенко. Він вважає, що без ТЦК мобілізація зупиниться. Такого ж думки дотримується військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов. За його словами, військкомати потребують лише реформування, а не розформування. І в разі ліквідації військкоматів сьогодні, вже завтра бійці з лінії фронту повернуться додому, адже не буде кому комплектувати армію.

Проте військові вбачають більше переваг, ніж недоліків у ліквідації ТЦК.

Так, за словами військовослужбовця Станіслава Бунятова з позивним "Осман", у такому випадку ветерани війни, які зараз працюють у військкоматах, перейдуть працювати інструкторами в навчальні центри, це суттєво підвищить бойову ефективність солдат.

Український військовослужбовець Данило Яковлев вважає, що ТЦК і СП потребують реформування в інший формат.

За його словами, з військкоматів потрібно прибрати військовий сегмент і все перевести на звичайні ЦПАУ.

Зараз ТЦК очолюють майори, підполковники, полковники та інші. В основному вони займаються корупцією, зароблянням грошей, відправкою на фронт бойових бригад, говорить військовий.

"Яка від них там користь, це риторичне питання, але це не означає, що їх не потрібно прибрати. Як людина, старий дід-підполковник, якому 50 років, може займатися нормальним рекрутингом, якщо він не вміє користуватися Instagram, YouTube, Facebook, не розуміє, що таке нативна реклама. Ви ж бачите, що немає жодної зовнішньої реклами про ЗСУ, немає жодних роз'яснень щодо того, ким стане людина через 5-10 років, коли прийде в ЗСУ," — продовжує Яковлев.

Він зазначив, що немає ефективного управління бійцями і розподілу ресурсів. І тому виникає питання: навіщо старі прапорщики, адже вони не знають, що таке тепловізори і не розуміють різниці між машинами і тому подібне.

"У нас є тисяча класних волонтерів, які набагато краще справилися б з цим завданням, ніж старі дідусі-логісти. Питання в тому, що ТЦК потрібно переформатувати на сучасний рекрутинг. Зрозуміло, що там повинна бути частка військових людей, але їх можна взяти з числа демобілізованих," — пояснив військовий.

Яковлев впевнений, що людина, коли приходить на співбесіду, повинна спілкуватися не з тими, хто жодного разу не був на полі бою, а з військовими, які бачили фронт і розуміють, що таке війна.

"Я вже не кажу про те, що ТЦК не виконує роль структури, яка б хоч якось займалася саме спеціалізацією людей у ЗСУ, вони просто знаходять когось на вулиці, закидають у бусик — і ця людина потім кудись їде," — додав він.

Нагадаємо, 13 листопада український політик, громадський діяч, письменник і засновник батальйону "Братство" Дмитро Корчинський заявив, що ТЦК є найефективнішим способом поповнення армії. Їх розформування може погіршити темпи призову.

В той же день начальник з зв'язків з громадськістю Полтавського ТЦК Роман Істомін повідомив, що в ТЦК і СП в основному працюють цивільні. Саме тому з них не вийде створити бойову бригаду.