субота04 січня 2025
telegraf.org.ua

Небезпечний блеф Кремля: які ризики для України несуть нові заяви Лаврова щодо війни.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, відкинувши ідею про перемир'я, заявив, що в Кремлі "не мають жодних ілюзій" щодо перспектив мирного врегулювання у 2025 році. Про що можуть свідчити такі сигнали, з'ясовував Фокус.
Опасный блеф Кремля: какие угрозы для Украины исходят из новых заявлений Лаврова о войне?

Під час пресконференції в четвер, 26 грудня, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Захід веде переговори про перемир'я задля "озброєння України", в той час як Росія вимагає "надійних угод". Виходячи з цього, глава російського зовнішньополітичного відомства підкреслив , що перемир'я — це шлях в нікуди.

Тим часом більш детально питання мирного врегулювання Лавров прокоментував напередодні в пропагандистській програмі "60 хвилин". "Всем незаангажованим спостерігачам цілком зрозуміло, що вирішити конфлікт можна виключно в контексті угод про надійну безпеку та стабільність в Європі, які б враховували інтереси Росії та законні інтереси всіх інших країн," — відзначив головний російський дипломат. Крім того, він підкреслив, що з початком повноважень адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа, зовсім не обов'язково почнеться переговорний процес щодо встановлення миру. "Це не буде неминучою даністю," — підкреслив Лавров, одразу додавши, що Путін нібито ніколи не відмовлявся від переговорів, але "треба побачити серйозні пропозиції, які до нас надходять".

"Нам потрібні надійні, юридично обов'язкові угоди, спрямовані на усунення основних причин конфлікту, включаючи загальну безпеку в Європі, розширення НАТО, нещодавнє рішення Євросоюзу про те, щоб просто лягти під блок і, по суті, ліквідувати всі відмінності між цими організаціями, і, безумовно, права людей, які проживають на територіях, що висловилися за возз'єднання з Росією," — підкреслив глава росМВД. При цьому, що дуже показово, Лавров визнав, що підтримка України в США має "твердий двопартійний консенсус".

Чому Лавров грає з Трампом

Сергей Лавров, новые заявления Лаврова, интервью Лаврова, Лавров о перемирии с Украиной, Лавров о войне с Украиной, Лавров о переговорах с США, Лавров и Трамп, Лавров и Путин, планы Кремля, новые заявления Лаврова

Що стосується умов закінчення війни, надання РФ "юридичних гарантій" і т. д., політолог з цього приводу зазначає наступне: "Ми зараз спостерігаємо за дипломатичним заочним батлом між командою Трампа і РФ. Трамп, нагадаю, нещодавно заявив, що саме Путін просив його про зустріч, а зараз Лавров недвозначно натякає, що, мовляв, росіян ще потрібно добре попросити, щоб вони врешті-решт погодилися на такі переговори. Словом, Лавров говорить фактично про те, що Трампу необхідно гарненько попотіти, щоб заручитися можливістю спілкуватися. Це — типовий виток дипломатичного протистояння, де кожна зі сторін хоче зайти з максималістських позицій."

В цілому, на думку Максима Джигуна, для Росії притаманна історія, коли їх ключові спікери — Путін, Лавров, Небензя — говорять взаємовиключні речі. В якості прикладу експерт робить посилання на недавню "пряму лінію", під час якої Путін сказав, що не буде висловлювати попередніх умов для старту мирних переговорів, тоді як Лавров поки констатує протилежне. "Саме в озвучуванні взаємовиключних тез і полягає сенс публічних комунікацій РФ. Коли звучать зовсім різні наративи і мало хто розуміє, що насправді думають і планують у Кремлі. Тобто, Москва, висловлюючи різні трактування одних і тих же випадків, залишає собі простір для подальших дипломатичних маневрів," — зазначає експерт.

Сергей Лавров, новые заявления Лаврова, интервью Лаврова, Лавров о перемирии с Украиной, Лавров о войне с Украиной, Лавров о переговорах с США, Лавров и Трамп, Лавров и Путин, планы Кремля, новые заявления Лаврова

Відповідаючи на запитання про перемир'я, яке голова росМЗС назвав шляхом в нікуди, Максим Джигун акцентував: "Лавров, як кажуть, помножив на нуль зусилля Орбана, який останнім часом носився з темою перемир'я, як з писаною торбою. І це при тому, що завданням угорського прем'єра було впливати на Захід у медійному сенсі, що, мовляв, саме Київ зриває цей трек. Дана історія в черговий раз наочно продемонструвала, що Орбан — це маріонетка, яка буде озвучувати будь-які дурниці, за які або будуть платити, або надавати окремі преференції". Діючого прем'єр-міністра Угорщини, резюмує політолог, ні в РФ, ні в США насправді не сприймають як серйозного гравця, використовуючи як "посланця-одноденку, якого при першій же можливості "сливають".

Тим часом особливо небезпечними Максим Джигун вважає заяви Лаврова, що стосуються НАТО: "Небезпека полягає в тому, що Трамп підтримує ідею неприйняття України в Північноатлантичний альянс і, на мою думку, як мінімум за роки президентства Трампа ми в цьому напрямку не просунемося, хоча ще нещодавно була надія на те, що при Байдені ми хоча б запрошення в НАТО отримаємо. І НАТО-активність Лаврова — це спроба показати, що між Путіним і Трампом багато спільного в баченні міжнародної політики безпеки, більше, ніж може здаватися на перший погляд. І, на жаль, насправді, в деяких питаннях так і є. Останні заяви Трампа щодо Мексики, Панами, Канади і Гренландії показують, що і той, і той, прагнуть до експансії, просто один — шляхом війни, а інший — методом дипломатичного тиску."

Чому у Путіна озвучують взаємовиключні заяви про мир

Сергей Лавров, новые заявления Лаврова, интервью Лаврова, Лавров о перемирии с Украиной, Лавров о войне с Украиной, Лавров о переговорах с США, Лавров и Трамп, Лавров и Путин, планы Кремля, новые заявления Лаврова

Більше того, на думку Дмитра Левуся, заяви голови росМЗС свідчать про певне розширення вимог РФ: "Якщо проаналізувати свіжі цитати Лаврова, можна стверджувати, що це — повернення на позиції січня 2021 року, коли в Москві з ранку до вечора повторювали мантру про необхідність, щоб НАТО "прибиралося геть" до кордонів 1997 року. З іншого боку, на мою думку, насправді те, що ми чуємо розширення цих вимог з боку РФ може свідчити і про те, що насправді Росія, можливо, і хотіла б цих переговорів. Тобто, висуваючи старі-нові вимоги і розуміючи, що вона їх не протолкне в переговорах з США, Москва просто розширює "прейскурант" торгів, намагаючись, на мій погляд, дуже незграбно затягнути Трампа в дипломатичну пастку."

Зараз Росія, впевнений Дмитро Левусь демонструє готовність домовлятися виключно з Сполученими Штатами і в особі Лаврова шукає шляхи до примушення США з тим, щоб саме Вашингтон, а не