Так, юрист адвокатського бюро "Івана Хомича" Олена Воронкова зазначила, що законодавством передбачена оплата споживачами послуг з доставки газу незалежно від обсягів фактичного споживання. Тому газовики звертаються до судів, якщо мешканці мають заборгованість за доставку пального.
Газовий рік не збігається з календарним і триває з 1 жовтня по 30 вересня
"Існує незадоволення населення таким розвитком подій, як таким, так і щодо сум рахунків, виставлених на оплату. Потрібно зазначити, що вимоги щодо оплати послуг постачання газу навіть за відсутності споживання газу цілком правомірні", — додала вона.
А якщо мова йде про тих мешканців, які не користуються паливом, оскільки тимчасово не проживають у будинку, підключеному до газової мережі, то їм для уникнення зайвих переплат потрібно розірвати договори на постачання та доставку газу в домоволодіння.
Однак варто врахувати, що після повернення таких мешканців їх чекає ряд необхідних дій по відновленню газопостачання.
Тому фактично єдиний законний спосіб не платити за доставку газу — відмовитися від газопостачання.
Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" пояснила, як відмовитися від поставок газу, якщо в цій послузі немає потреби.
Перш за все слід звернутися до оператора ГРМ (обл- або горгазу), якому мешканці платять за доставку (распределення) газу, з заявою про припинення поставок газу з розірванням договору про доставку (распределенні) газу.
Потім оператор ГРС надає мешканцям скориговані дані ГК "Нафтогаз України", а на підставі цих даних перераховується сума до оплати, а також анулюються безпідставні нарахування.
За словами адвоката, є також варіант з подачею заяви про тимчасове припинення газопостачання.
З 1 січня 2025 року в Україні перераховують оплату за доставку газу
"Однак це не гарантія позитивного розгляду питання виконавцем робіт. Судові процеси щодо оскарження нарахувань "заднім числом", тобто вже після проведення таких нарахувань, однозначно не є виходом з цієї ситуації, за винятком дуже малого кола випадків", — говорить Воронкова.
За законом громадяни зобов'язані оплачувати спожиті послуги. Але виникає питання в іншому: визнає чи споживач ті спожиті ним послуги. Ніхто не заважає домогтися справедливості через суд. Тільки за його рішенням можна отримати право не платити за газ при наявності договору.
Нагадаємо, що з 1 січня розрахунок платежів за доставку газу був оновлений на основі обсягів споживання за 2024 рік. У випадку відсутності використання газу щомісячний платіж розраховується в залежності від типу підключення:
А ось несвоєчасна оплата доставки газу може призвести до судових розглядів.