"У мирний час виробництво більшості продуктів збалансоване навколо національного багатства. Вироблений трактор продовжує збирати урожай 5-10 років, орати і сіяти. Наприклад, вироблений танк десь за Уралом з часом стає металобрухтом у мартенівській печі Криворіжсталі. Це економічні витрати в один бік. Чим інтенсивніші ці витрати, тим більше втрачає економіка РФ", — говорить експерт.
На його думку, нафта — це фундамент у фінансуванні війни Росією. "Але не будемо забувати, що є ще прибутковий Росатом, виробник сталі Северсталь, Норильський Нікель, РУСАЛ тощо. Є ще кілька груп компаній, які видобувають алмази, золото. Увесь цей "хоровод" потрібно охоплювати санкціями, щоб не було лазеек, через які в Росію проходить валюта, на яку купують на чорному ринку зброю та запчастини до неї", — вважає Віталій Шапран.
Якщо Україна з союзниками знайде можливість збільшити втрати РФ, як це було зроблено із закриттям газового транзиту, то швидше за все постане питання економічного краху Росії
Говорячи про те, якою буде економіка Росії у 2025 році, експерт зазначив, що масштабні витрати на війну та прискорення цих витрат разом із початком Курської операції та інтенсивними обстрілами України, в тому числі військово-господарських цілей у РФ, призводять до того, що ресурси у РФ підходять до кінця. "Якщо Україна з союзниками знайде можливість збільшити втрати РФ, як це було зроблено із закриттям газового транзиту, або ударами по російським НПЗ, то на порядку денному в РФ швидше за все стане питання економічного краху. У такому випадку завершиться і війна в Україні, як вона нещодавно завершилася в Сирії. Такий сценарій цілком імовірний, і його можна назвати робочим", — резюмував Віталій Шапран.
Нагадаємо, в Кремлі відзвітували, що Росія збагачується на фоні війни в Україні і незважаючи на антиросійські санкції.