п’ятниця18 жовтня 2024
telegraf.org.ua

"Шахеди" вперше за 48 днів не атакували Україну: чому Росія зробила паузу в обстрілах.

"Запусків ворожих БПЛА не зафіксовано" — таке повідомлення українці отримали в ніч на 14 жовтня. Вперше за більше ніж місяць Україна не зазнала атак "Шахедів". Фокус називає причини та пояснює, як змінилася якість БПЛА та робота РЕБ.
"Шахеды" впервые за 48 дней не нанесли удары по Украине: что стало причиной временной паузы в российских обстрелах?

Ударні дрони-камікадзе типу "Шахед" не атакували територію України вперше за останні 48 днів. Причинами цього можуть бути кілька факторів — успішний удар Сил оборони по складу з БПЛА в РФ, а також потреба в паузі для накопичення озброєння.

РФ взяла паузу в обстрілах "Шахедами": основні причини

Зокрема, українські військові завдали успішного удару по російському населеному пункту Октябрський у Краснодарському краї, де знаходився один зі складів зберігання БПЛА типу "Шахед". За повідомленням Генштабу, їх було близько 400 одиниць. Крім того, РФ дуже активно використовувала дрони у вересні. Ворог фактично встановив рекорд, тому наразі потрібно час, щоб накопичити певні запаси та використати їх знову, принаймні в такій кількості, як це було раніше. Також на інтенсивність обстрілів впливає погода.

"Усі ці фактори — це три основні умови, чому не було обстрілів безпосередньо за минулі добу, але це не виключає того, що Росія постійно шукає шляхи для збільшення виробництва "Шахедів" і планує розширити його, відкривши найближчим часом ще один завод на півдні Росії", — сказав Мусиенко.

Він зазначив, що ризики та загрози нікуди не зникають. Але Сили оборони працюють над тим, щоб знищувати ворожі БПЛА не тільки в повітрі, але й на землі. В результаті це призводить до того, що виникають подібні паузи в обстрілах. До того ж значні обсяги "Шахедів" були використані у вересні.

Військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катків не вважає, що причиною відсутності атаки "Шахедами" стало зменшення ресурсів у РФ. Він зазначив, що ворог може накопичувати дрони.

Працюють РЕБи або дрони "локально втрачені": як змінилося знищення "Шахедів"

В останні дні зменшився відсоток збиття ВСУ ворожих БПЛА, тоді як частина з них приземляється системами РЕБ, або дрони вважаються "локально втраченими".

За словами Мусиенко, так відбувається через те, що "Шахеди" можуть залітати на територію Білорусі та зникати з повітряного простору України. Іноді дрони повертаються в Росію або самі падають у полі, не досягаючи жодних цілей.

"Шахеди" намотують кола, а потім десь падають поза населеними пунктами. Через деякий час їх знаходять. Це також одна з причин", — пояснив він.

Експерт зазначив, що постійно вдосконалюється робота українських систем РЕБ, які протидіють російським БПЛА. Більше того, збільшення масовості виробництва "Шахедів" впливає і на їхню якість.

Катків розповів, що Україна розвиває засоби РЕБ. В результаті кількість ворожих дронів, знешкоджених саме РЕБом, буде зростати завдяки наявності таких систем, про які було офіційно оголошено ще екс-главнокомандуючим ЗСУ Валерієм Залужним, наприклад, "Покрова".

Нагадаємо, 10 жовтня в ЗМІ повідомлялося, що близько 95% ворожих "Шахедів" не досягають своїх цілей. Зокрема, БПЛА падають у ріки та поля, залітають у Латвію, Білорусь або повертаються в РФ.

14 жовтня повідомлялося, що російські БПЛА складно збивати на старті. Так запуск дрона здійснюється з треноги, встановленої на невеликій бетонній плиті.