Адміністрація Дональда Трампа зацікавлена у досягненні угоди, яка забезпечить США доступ до рідкоземельних металів та інших ресурсів України. Однак президент України Володимир Зеленський відмовився від підготовленої США угоди щодо видобутку корисних копалин в Україні. На думку аналітика Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексія Куща, рішення відмовитися від пропозицій США було цілком вірним, адже виглядає так, що США мали намір укласти угоду за принципом "відкритого сировинного листа", що дозволило б їм вдаватися до старих неоколоніальних практик і суттєво зашкодило б авторитету України.
Говорячи про те, які мінерали цікавлять США, експерти зазначають, що йдеться як про рідкісні, так і про рідкоземельні метали, але також і про досить поширені мінерали. Геологічна служба США регулярно публікує перелік із 50 мінеральних ресурсів, критично необхідних американській промисловості. Окрім рідкоземельних металів, там також є такі важливі для різних видів промисловості елементи, як титан, алюміній, графіт, магній, цинк, олово, літій, марганець. Ці корисні мінерали також є в Україні.
За його словами, США також зацікавлені в українських родовищах титану, який є стратегічною сировиною для космічної та авіаційної промисловості, для військово-промислового комплексу. Крім того, американські компанії можуть бути зацікавлені в розробці родовищ графіту, запаси якого має Україна і який активно використовується при виробництві автомобілів та електричних батарей.
Щодо рідкоземельних металів, то цікавими для американських інвесторів можуть стати різні елементи, які використовуються в аерокосмічній галузі, в медицині, оптиці, виробництві електромобілів, для функціонування видобутку нафти і для ВПК.
5 рідкоземельних металів, які можуть бути цікавими США, і сфера застосування
Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна могла б замінити російський титан на європейському ринку, сприяючи розвитку цивільної промисловості та передових військових технологій ЄС.