Підполковник ЗСУ, заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін повідомив, що на події впливають дуже багато факторів, тому він намагається не давати жодних прогнозів. Однак, на його думку, перспективи у 2025 році не дуже оптимістичні.
Військовослужбовця найбільше лякає те, що вже всі повірили у перемир'я та завершення війни в 2025 році, проте цього абсолютно ніхто не знає. Він зазначив, що наміри, надії та очікування — це не плани, тому не варто українцям на це розраховувати.
"Затишшя у військових діях можливе, особливо якщо в Україні таки будуть проходити вибори, в яких зацікавлені наші західні партнери. Але це пауза, а не завершення війни. Котору ми використаємо для сварок і ще більшої фрагментації суспільства, а п*доры — для посилення і підготовки до наступного удару. І він може стати ще сильнішим за попередні", — додав Жорін.
"Це єдина перспектива. Тому що незрозуміло, що буде з допомогою США, незрозуміло, що буде на фронті, адже росіяни як намагалися наступати, так і будуть намагатися це робити", — сказав "Олекс".
За його словами, у 2025 році потрібно розуміти, як бути самостійними і не залежати від когось, потрібно "самим зібрати раму". На думку військовослужбовця, бої можуть активізуватися на Краматорському та Північному напрямках.
"Поки хлопці тримають Курахово, Курахівське напрямок, росіяни туди не полізуть. Але якщо закриється цей мішок, вони перейдуть до атаки Північного і Краматорського напрямків", — підсумував офіцер.
За словами військовослужбовця ЗСУ Анастасії Бліщик, на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році їй не було так страшно, як зараз, в кінці 2024 — на початку 2025.
Вона зазначила, що деякі сподіваються на Трампа, що той завершить війну після інаугурації. Однак невідомо, на яких це буде умовах.
Командир батальйону "Ахіллес" 92-ї окремої штурмової бригади ім. кошового отамана Івана Сирка Юрій Федоренко заявив, що у Путіна є важливий ворог, як і у будь-якого диктатора, — це час.
Він підкреслив, що нині новообраний президент США Трамп знаходиться перед дуже складним вибором — з одного боку, йому потрібно щось придумати для завершення війни, адже це було одне з його передвиборних обіцянок, а з іншого — він не може допустити ослаблення впливу США на загальну політичну ситуацію у світі.
Командир зазначив, що зараз активно обговорюється можливість присутності іноземного контингенту на території України, починаючи з інструкторів, що може статися вже в першому кварталі 2025 відповідно до даних публічних джерел. Він переконаний, що Захід має реагувати на РФ на присутність солдатів з КНДР, які беруть участь у боях проти України.
"Вони (партнери, — ред.) як мінімум повинні виконати ту частину, яку обіцяли на другу річницю повномасштабної війни — іноземний контингент стане на тих відрізках лінії державного кордону з Російською Федерацією та країнами, які можуть представляти потенційну загрозу, як Білорусь, де немає активних бойових дій. Але тим не менш вони можуть дати можливість нам звільнити необхідну кількість особового складу, там зараз утримуючих позиції, перекидання їх на ті відрізки, які зараз надскладні", — пояснив військовослужбовець.
Юрій Федоренко нагадав, що Путін хоче зруйнувати українську державність, щоб Київ відмовився від євроінтеграції, намірів вступити в НАТО, щоб в Україні друга мова була російською, відбулася демілітаризація та денацифікація.
"Що станеться, якщо задовольнити вимоги Путіна? Дійсно бойові дії можуть бути призупинені, але протягом двох років Російська Федерація знищить Україну повністю або військовим шляхом, або за рахунок своїх агентів, інтегрованих у політичний простір України", — повідомив він і зазначив, що РФ не зробить ту помилку, яку зробив Радянський Союз, коли залишив УРСР, тому для росіян все має бути частиною Росії.
Однак такий сценарій не підходить ні Україні, ні партнерам.
До середини березня 2025 року буде зберігатися висока динаміка введення бойових дій на полі бою, сказав Федоренко. Зокрема, через те, що зараз Путін намагається "максимально відкусити" до того, як Трамп прийме фінальні рішення стратегії щодо завершення війни в Україні. Він переконаний, що російський лідер розуміє, що у Трампа немає іншого вибору, як підтримувати Київ.
Після цього відбудеться певне зниження динаміки для підготовки, доукомплектації сил, а далі, вважає Федоренко, знову буде інтенсивна хвиля бойових дій. Однак, якщо весь інструментарій спрацює, і Росію вдасться підпорядкувати економічно, Україна зможе себе забезпечити і вплинути на ворога на полі бою за рахунок власного війська та іноземного контингенту, то РФ буде в слабкій позиції і буде змушена піти на підписання тих чи інших мирних угод, які будуть вигідні для України.
"Що потрібно зробити Україні, щоб прискорити перемогу? Щоб за корупцію сідали у в'язницю, щоб ніхто не міг втекти, щоб відбувалася справедлива мобілізація, щоб була мотиваційна частина йти в армію, а саме дембель був прописаний у законі, як обіцяли, щоб політики не обманювали, щоб було уряд національної єдності, щоб була Україна така, якою вона була після 24 лютого 2022 року десь три місяці приблизно", — розповів Ігор Лапін.
На питання, як в Україні завершиться війна — на полі бою чи дипломатичним шляхом, він відповів, що навіть "нацистська Німеччина підписувала договір про капітуляцію" за столом, а не на полі бою.
"Усі війни закінчуються підписанням чогось за столом. Але я дуже сумніваюся, що таке станеться, Україна закінчить війну на полі бою або якимось іншим шляхом. Мир для України — це відсутність загрози з боку Росії", — пояснив він.
За словами Лапіна, відсутність загрози з боку РФ може бути внаслідок розвалу самої Росії, тоді нічого не потрібно підписувати, або вступу України в НАТО. У остан