п’ятниця18 жовтня 2024
telegraf.org.ua

Зеленський оголосив про перемогу в 2025 році, але бійці сумніваються: від чого залежить розвиток війни в Україні?

Опитувані військові з "Фокусу" впевнені, що завершення війни в 2025 році є звичайною рекламною кампанією. Адже минулого року говорили про "перемогу в 2024-му". Проте існують певні чинники, які можуть прискорити закінчення війни в Україні. "Фокус" розповідає, від чого залежить перемога на полі бою.
Зеленский прогнозирует победу в 2025 году, но солдаты сомневаются: какие факторы влияют на ход войны в Украине?

Під час саміту "Україна — Південно-Східна Європа" президент Володимир Зеленський заявив, що війна може закінчитися у 2025 році. Відповідні можливості для цього створює ситуація на полі бою.

Він зазначив, що Київ працює над пунктами формули миру, документ буде готовий до листопада 2024 року. Тоді як зараз виникає питання, як змусити РФ встановити мир з Україною та виконати умови формули миру.

"Для цього ми розробили план заходів, здатних виправити ситуацію до майбутнього саміту миру. Цей план позбавить Росію можливості загрожувати Європі. Цей план вже був представлений у США, тепер ми ділимося цим планом з усіма нашими партнерами для досягнення цілей", — додав президент.

Чи закінчиться війна у 2025 році: що думають військові

Президент України володіє всією інформацією, в результаті чого те, що він говорить, може статися, але потрібно розуміти, що є багато факторів, говорить український військовослужбовець Кирило Яковлев з позивним "Холодний".

Він зазначив, що військові бачать лише ситуацію на полі бою, тоді як Зеленський володіє і політичною обстановкою в країні та світі. Тому в нього можуть бути якісь позитивні новини від партнерів, які могли щось пообіцяти або сказати.

Лейтенант ЗСУ з позивним "Алекс" неохоче коментує можливе закінчення війни у 2025 році, оскільки такі "заяви" вже звучали минулого року.

За його словами, військові на полі бою кажуть, що будуть боротися, поки це можливо. Він розповів, що коли були чутки про те, що заберуть додаткову грошову допомогу, то хлопці сказали, що "достають свої кровні" і далі будуть воювати.

"Закінчення війни у 2025 році — це звичайна реклама"

"Алекс" зазначив, що бої на полі бою йдуть повним ходом, і тому не можна говорити про "яке-небудь закінчення війни". Він уточнив, що зараз у ворога йде активний наступ на багатьох ділянках фронту, однак не можна сказати, що Сили оборони різко "надорвуться і дадуть задню". Також не можна бути впевненим, що зараз українські бійці розіб'ють противника і будуть десь наступати.

"Мій колега сказав хорошу цитату: "Ось зараз такий накал пристрастей, така еб*шка з обох сторін, що просто це на рівні чуйки, що дійсно через два місяці щось може кардинально змінитися або в наш бік, або в їхній", — підкреслив лейтенант.

За словами Кирила Яковлева, зараз у Донецькій області спостерігається важка ситуація, тоді як успіхи є в Курській області, але це окрема операція, вона сильно допомогла всьому фронту. Зокрема, туди були перекинуті війська, починаючи з Криників Херсонської області і закінчуючи Бєлгородом (РФ).

"Не можна сказати, що ситуація по всьому фронту погана або хороша. Вона динамічна. Десь ми, десь вони, іноді потрібно відійти, щоб потім забрати більше. Наприклад, дуже хороший приклад — це був 22-й рік, коли ми були змушені відійти під Київ, Чернігів, Суми, Харків, Херсон, на жаль, залишити інші населені пункти. Але потім, коли в Росії закінчилися, грубо кажучи, люди, були проблеми з логістикою, ми вдарили і дуже швидко забрали назад території, повернули людей в Україну, при цьому з мінімальними втратами", — пояснив він.

Військовий вважає, що окрім Генштабу, навряд чи хтось може оцінити ситуацію на фронті.

Автор Telegram-каналу Muchnoy ✙ Jugend, боєць Сил оборони з позивним "Мучний" вважає, що розмови про закінчення війни у 2025 році — це звичайна реклама.

Він зазначив, що в українській армії не вистачає особового складу та якісної підготовки. Також офіцерський склад може навіть не знати, що таке фронт і штурмові дії, підкреслив військовий.

Перемога України у війні: три складові, які допоможуть

Кирило Яковлев впевнений, що на пришвидшення закінчення війни впливають три складові — громадянська, військова та політична. Зокрема, за політичну складову відповідає президент. За його словами, навіть опоненти Зеленського кажуть, що на політичній арені Україна номер один, це вперше в історії, коли за країну говорить весь світ. В свою чергу, громадянська складова полягає в тому, що для місцевих чиновників радіти новим білбордам, мостам, тенісним кортам і при цьому вимагати від військово-політичного керівництва та бійців швидшого закінчення війни неправильно.

"Потрібно громадським зрозуміти, чим більше вони зараз вклали своїх сил, тим швидше настане перемога, і тим менше загине військових, цивільних, дітей, літніх людей. А зараз така картина, що одні воюють, інші їм допомагають, а є третя частина суспільства, яка просто чекає", — пояснив він.

Військовослужбовець зазначив, що не говорить про те, що всім необхідно йти в окопи. Тоді як можна займатися інформаційним впливом на росіян в інтернеті, допомагати будувати інженерно-фортифікаційні споруди, стежити, куди і коли чиновники витрачають кошти з місцевих бюджетів. Так є міста, які зайві кошти віддають армії, а інші втрачають на політичну рекламу, квіти, білборди.

Третій аспект, військовий, орієнтований на те, щоб подолати совок, українська армія потребує реформ. Йдеться про вдосконалення системи бою, амуніції, підготовки, поліпшення морально-психологічного стану бійців. Адже військові повинні відпочивати, проводити якийсь час з родиною. За його словами, реформи є, але вони повільно працюють, а тому Україна втрачає людей.

"Говорити, наприклад, що ми втрачаємо території, тому що хлопці в окопах щось неправильно роблять... Так ні, хлопці в окопах все роблять правильно. І коли тобі потрібно вести бій з противником, потім ти їдеш на пункт постійної дислокації і замість відпочинку шукаєш гроші на амуніцію, ремонт машини, РЕБи, дрони... Повірте, кожен військовий витрачає максимальну кількість свого часу і грошей на війну", — сказав Яковлев.

Єдиний шлях закінчити війну — усунути Путіна?

Військовий експерт Інституту Євроатлантичного співробітництва Ігор Козій вважає,