субота22 лютого 2025
telegraf.org.ua

Сьогодні в Україні відзначають День військового журналіста та Всесвітній день китів: які події відбуваються 16 лютого.

16 лютого в Україні відзначають День військового журналіста, вшановуючи пам'ять загиблих медійників. Сьогодні також світ святкує День китів, привертаючи увагу до збереження їхньої популяції.
16 февраля отмечается День военного журналиста Украины и Всемирный день китов.

Сьогодні, 16 лютого, в Україні з професійним святом вітають військових журналістів, прес-офіцерів, цивільних журналістів, які роблять репортажі з лінії фронту, а також вшановують пам'ять їх загиблих колег, пише УНН.

Цю подію було засновано наказом міністра оборони України в 2018 році.

Саме 16 лютого 2015 року неподалік від міста Дебальцеве під час виконання бойового завдання та професійного обов'язку загинув капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін, який був редактором телерадіостудії Міноборони «Бриз». До останніх секунд свого життя він продовжував знімати події.

З початку повномасштабного російського вторгнення чимало цивільних медійників стали військовими журналістами та пресофіцерами.

Щодня, ризикуючи своїм життям, вони роблять репортажі з гарячих точок фронту, виходять в ефір національних телеканалів та радіостанцій, щоб донести до жителів України оперативну інформацію про відбиття російської агресії.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України 11 лютого повідомляло, що війна забрала життя 97 медійників.

Також, сьогодні, в третю неділю лютого, у багатьох країнах світу проходять заходи з нагоди Всесвітнього дня китів.

Цю подію було засновано в 1980 році на Гаваях. Її організатори намагалися привернути увагу суспільства та урядів до необхідності впровадження заходів по відновленню популяції китів на планеті, яка значно постраждала від китобійного промислу.

Китобійний промисел, який виник у Скандинавії в IX-X століттях, почав стрімко розвиватися в XVIII столітті. Китів вбивали заради китового уса, печінки, мозку, залоз та м'яса.

Відновлення популяцій китів дозволить їм доживати до 200 років - дослідження02.01.25, 22:58 • 25587 переглядів

За підрахунками зоозахисників, у ХХ столітті мисливці на китів вбили до трьох мільйонів особин цих ссавців.

З середини ХХ століття світове співтовариство почало впроваджувати заходи по обмеженню китобійного промислу, який згодом був практично повністю заборонений. В обмежених обсягах промисел ведеться лише Норвегією, Ісландією та Японією, а також деякими корінними народами як одне з традиційних занять.

На думку вчених, на той момент популяція атлантичного кита скоротилася до критичних 400 особин, горбатого кита - до 500 особин.

Зараз вчені не можуть назвати точну кількість китів у Світовому океані. Вважається, що їх популяція коливається в межах 25 тисяч особин.

16 лютого в церковному календарі - день пам'яті святих мучеників Памфила, Порфирія та інших.

Памфил або Памфил Кесарійський (? - 309, Кесарія Палестинська, Ізраїль) - християнський священник, засновник біблійної школи, один з святих 12 мучеників, які постраждали в Кесарії Палестинській у 308-309 роках, святий. Був зарубаний мечем.

Внаслідок удару рф по Краматорську загинув 40-річний британський журналіст - голова Донецької ОВА25.08.24, 20:33 • 30796 переглядів