неділя23 березня 2025
telegraf.org.ua

22 лютого: Яке сьогодні свято, все про цей день.

ДЕНЬ 1095 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1095 RUSSIAN AGGRESSION
22 февраля: Узнайте, какой праздник отмечается сегодня и что особенного связано с этой датой.

ДЕНЬ 1095 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1095 RUSSIAN AGGRESSION

22 лютого відзначають Європейський день підтримки жертв злочинів, Міжнародний день змагань з скоромовок, День засновника скаутингу, День смирення. Всесвітній день ковтачів мечів, День однозадачності, Всесвітній день роздумів.

Православна церква - здобуття мощей святих мучеників, що в Євгенії.

Європейський день підтримки жертв злочинів

Відзначається щорічно у багатьох країнах Європейського Союзу. Введений Міжнародною правозахисною організацією Victim Support Europe.

Основою для заснування цього дня є два міжнародних документи: декларація ООН про принципи правосуддя для постраждалих від кримінальної злочинності (вересень 1985 року) та "Хартія жертв злочинів", яку в 1990 році, а саме 22 лютого, опублікували у Великобританії.

Європейський день підтримки жертв злочинів має на меті привернення уваги суспільства та влади до проблеми захисту постраждалих, допомоги у соціальній реабілітації, морального та фінансового відшкодування, необхідної психологічної та фізичної підтримки.

Міжнародний день змагань з скоромовок

Міжнародний день змагань з скоромовок - це щорічне веселощі та навчальне свято, яке відзначається в останню суботу лютого. Це свято присвячене веселим змаганням зі скоромовок, які об'єднують людей у їхньому прагненні випробувати свої мовні навички та отримати задоволення від гри зі словами.

День засновника скаутингу

День засновника скаутингу, який відзначається щорічно 22 лютого, є днем глобального святкування та роздумів у скаутському русі, це день вшанування спадщини Роберта та Олави Баден-Пауелл.

Бойскаути (скаути) - це діти та молодь, члени незалежної добровільної організації, метою якої є фізичний та духовний розвиток молодих людей.

Всесвітній день енцефаліту

Щорічно 22 лютого відзначається Всесвітній день енцефаліту. Цей день відзначається з жовтня 2013 року.

Енцефаліт - це захворювання, яке полягає у запаленні головного мозку. За причинами виникнення енцефаліт буває вірусним, мікробним, алергічним, токсичним та інфекційно-алергічним. Також розрізняють первинний та вторинний види. При важких формах хвороби можлива смерть, тому важливо звернутися за медичною допомогою.

День енцефаліту створено для інформування суспільства про таке захворювання та залучення до профілактики (наприклад, регулярний огляд тіла, захисний одяг для прогулянок у лісі, спеціальні засоби проти кліщів, своєчасна вакцинація).

День смирення

Присвячений практиці та шануванню смирення. У світі, де часто панує самореклама та конкуренція, День смирення є нагадуванням про цінність скромності, самоаналізу та важливість ставити інших вище себе.

Всесвітній день ковтачів мечів

Відзначається в останню суботу лютого щорічно. Це свято - данина поваги сміливим та вмілим виконавцям, які практикують давнє мистецтво ковтання мечів.

День однозадачності

У світі, де багатозадачність стала почесним знаком відмінності, День однозадачності, що відзначається 22 лютого, є своєрідним маяком уважності та ефективності. Цей особливий день пропагує "втрачене мистецтво" однозадачності - присвячувати себе одній задачі за раз, тим самим підвищуючи продуктивність та знижуючи рівень стресу.

Всесвітній день роздумів

Цей особливий день відзначений своїми традиціями, але головна з них полягає в тому, що дівчата згадують про своїх подруг по всьому світу.

В цей день народилися:

570 років з дня народження Йоганна Рейхліна (1455-1522), німецького філолога, гуманіста, письменника, творця фонетичної системи читання середньовічних грецьких текстів, названої його ім'ям;

120 років з дня народження Владислава Курашкевича (1905-1997), польського мовознавця, автора праць з діалектології східнослов'янських мов, зокрема української;

90 років з дня народження Григорія Ільковича Корня (1935-1998), українського художника-монументаліста, графіка, живописця;

85 років з дня народження Олеся Євгеновича Шевченка (1940), українського журналіста, політичного діяча, учасника національно-визвольного руху, голови Київської організації Українського Гельсінського Союзу.

Ще в цей день:

1924 - Калвін Кулідж став першим президентом США, який виступив з зверненням до народу, транслюваним по радіо з Білого дому;

1935 - Літаків заборонено пролітати над резиденцією президента США - Білим домом;

1958 - Президенти Єгипту та Сирії підписали акт про об'єднання двох країн в Об'єднану Арабську Республіку;

1958 - Підписано договір, за яким Великобританія дозволила розмістити на своїй території американську ядерну зброю;

1979 - Сент-Люсія проголосила незалежність від Великобританії;

1986 - На Філіппінах розпочалася безкровна революція "Влада народу", в результаті якої після численних протестів та вуличних демонстрацій була скинута диктатура президента Фердинанда Маркоса, що правив 20 років;

1992 - Україна встановила дипломатичні відносини з Республікою Бурунді;

1997 - Вчені з Единбурга (Шотландія) вперше повідомили про успішне клонування вівці, яка народилася 5 липня 1996 року. Новороджена отримала ім'я Доллі;

2014 - Революція Гідності в Україні;

2015 - Около 13:20 в Харкові біля станції метро "Маршала Жукова" (тепер "Палац спорту") під час Маршу єдності здійснено терористичний акт - внаслідок вибуху пристрою, який, за повідомленням СБУ, був прихований у сніговому заметі, загину