ДЕНЬ 1096 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1096 RUSSIAN AGGRESSION
23 лютого відзначають Всесвітній день взаєморозуміння та миру, День гри в теніс, День керлингу, Міжнародний день печива для собак.
Також сьогодні Національне свято Японії - День народження Імператора Нарухіто, День інженера в Ірані, День жінок в Ісландії, День ямайських пиріжків у Торонто (Канада), Національний день бананового хліба в США, початок Фестивалю фальяс у Валенсії (Іспанія), Фестиваль Машрамані в Гаяні.
Сьогодні виповнюється 570 років з моменту виходу в світ у Майнці (1455) 42-сторінкової Біблії Йоганна Гутенберга, що служить традиційною точкою відліку історії книгопечатання в Європі.
Православна церква - день пам'яті святого священномученика Полікарпа.
Всесвітній день взаєморозуміння та миру
В цей день у 1905 році було засновано клуб Ротарі. Перший Ротарі-клуб мав на меті лише об'єднання бізнесменів для дружніх та доброзичливих відносин і співпраці.
В подальшому виникла велика всесвітня організація - Ротарі Інтернешнл, яка позиціонує себе як відкрите, неполітичне, благодійне об’єднання.
Члени клубу Ротарі, або ротарійці - це професіонали та лідери в різних сферах бізнесу, які реалізують гуманітарні проекти, дотримуються етичних норм у професійній діяльності, прагнуть до встановлення взаєморозуміння та миру у всьому світі.
День керлингу
Керлинг - командна шотландська спортивна гра на льодовій арені, розроблена в 1500-х роках.
День дизельного двигуна
Щорічно 23 лютого світ відзначає День народження дизельного двигуна. Винахідником цього виробу є німецький інженер Рудольф Дизель.
День гри в теніс
Тенісна гра виникла у далекому 14 столітті, у Франції. Тоді цим видом спорту активно захоплювалися священнослужителі та знать. В Україні теніс з’явився у 1890 році та швидко здобув популярність, перші змагання відбулися у 1913 році.
День народження Імператора Нарухіто
Нарухіто - імператор Японії, старший син імператора на спочинку Акіхіто, народився 23 лютого 1960 року в Токіо. Сьогодні йому виповнюється 65 років.
З початком правління Нарухіто в Японії розпочалася епоха "рейва". 22 жовтня 2019 року відбулася коронація імператора Нарухіто. На церемонії за участю лідерів понад 170 країн світу він офіційно проголосив своє сходження на престол.
У цей день народилися:
340 років з дня народження Георга Фрідріха Генделя (1685-1759), німецького композитора, органіста;
170 років з дня народження Едварда Харкевича (1855-1913), українського мовознавця, освітнього діяча;
120 років з дня народження Івана Дем'яновича Момота (1905-1931), українського літературознавця, критика;
100 років з дня народження Єлизавети Іванівни Чавдар (1925-1989), української співачки, педагога.
Ще в цей день:
1927 - Президент США Калвін Кулідж підписує законопроект Конгресу про створення Федеральної комісії з питань радіо (пізніше замінено Федеральною комісією зв’язку), яка повинна була регулювати використання радіочастот у США;
1927 - Німецький фізик-теоретик Вернер Гейзенберг у листі колезі-фізику Вольфгангу Паулі вперше описує свій принцип невизначеності;
1934 - Леопольд III стає королем Бельгії.
1941 - Плутоній вперше виготовлений і виділений доктором Гленном Теодором Сиборгом;
1945 - Над Іодзімою піднято американський прапор;
1993 - Україна заявила про непризнання Росії єдиною правонаступницею СРСР;
2010 - Невідомі злочинці скинули понад 2,5 мільйона літрів дизельного пального та інших вуглеводнів у річку Ламбро на півночі Італії, що призвело до екологічної катастрофи;
2014 - Віктор Янукович втік до Росії;
Церковне свято:
День пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смірнського
Полікарп народився і жив у I-II століттях на території сучасної Туреччини. Він був сиротою, виховував його християнка Каліста. Коли вона померла, Полікарп роздав майно бідним, а сам став аскетом.
Його учителем був апостол Іоанн Богослов. Згодом і сам Полікарп став найшанованішим богословом у Малій Азії. Спочатку його призначили дияконом, а потім єпископом Смірни, навколо нього зібралося багато учнів.
Полікарп усе життя провів у служінні Богу, створив "Послання до Филип'ян". Але коли йому було 86 років, почалися гоніння на християн - єпископа також змушували відректися від Христа, а коли він відмовився, святого спалили живцем.
Іменини: Дем'ян, Іван, Михайло, Микола, Олександр, Олексій, Сергій.