неділя12 січня 2025
telegraf.org.ua

9 січня: Яке сьогодні свято, все про цей день.

ДЕНЬ 1051 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1051 RUSSIAN AGGRESSION
9 января: Узнайте, какой праздник отмечается сегодня и что особенного связано с этой датой.

ДЕНЬ 1051 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1051 RUSSIAN AGGRESSION

9 січня відзначають Міжнародний день хореографа, День словесного ботаніка, День гри в Бога.

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Поліевкта.

Міжнародний день хореографа

9 січня відзначається Міжнародний день хореографа. Він присвячений людям, які дбайливо зберігають і примножують техніку та пластику танцювального мистецтва, навчаючи його майбутніх виконавців.

Термін "хореографія", що увійшов у вжиток у 18 столітті, має грецьке походження і буквально перекладається як "запис танцю, пляски, хороводу", є мистецтвом композиції та сценічної постановки танцю.

У широкому сенсі під хореографією сьогодні в цілому розуміється все танцювальне мистецтво, яке сприймається як сукупність двох областей: мистецтва балету та мистецтва танцю. Хореограф займається постановкою танцю для окремого виконавця або групи. Говорячи простими словами, для танцюриста він фактично є тренером.

Вважається, що ця професія, незважаючи на зародження танцювального мистецтва ще в Давньому Світі, з'явилася в 12 столітті, коли виникла потреба в навчанні танцю придворних дам і кавалерів.

День словесного ботаніка

День словесного ботаніка або День словесника відзначають 9 січня щорічно. Цей день є особливим святом для любителів сили мови та шанувальників слова, це свято мови та магії слова. Цей день присвячений тим, хто знаходить радість у словах, їх значеннях і багатому мовному полотні.

День "Пограй у Бога"

День "Пограй у Бога" або День гри в Бога відзначають щорічно 9 січня.

Цей особливий день заохочує людей творити добро і здійснювати позитивні зміни в світі. Концепція, натхненна ідеєю володіння божественною силою на один день, фокусується на використанні цієї сили для більшого блага, а не егоцентричних бажань.

Офіційно відкрито будівлю штаб-квартири ООН у Нью-Йорку (США)

4 жовтня 1949 року в Нью-Йорку відбулася церемонія закладення фундаменту майбутньої штаб-квартири ООН, відкриття якої відбулося 9 січня 1951 року. Штаб-квартира ООН – це комплекс будівель, які слугують офіційним офісом для основних робочих органів ООН. Для створення комплексу будівель ООН були запрошені архітектори, дизайнери та інженери з усього світу.

Група створила 50 різних проектів і після проведеного відбору зупинилася на концептуальній ідеї французького архітектора Ле Корбюзьє. Згідно з його кресленнями, комплекс будівель повинен вміло поєднувати різноманіття стилів: високі скляні панелі для офісів і низький круглий купол для залу Генеральної Асамблеї. На момент завершення будівництва штаб-квартира ООН вважалася зразком найсучаснішого архітектурного дизайну на Манхеттені.

Окрім будівель у Нью-Йорку, ООН має ще три допоміжні, регіональні штаб-квартири: у Женеві (Швейцарія), у Відні (Австрія) та в Найробі (Кенія). Однак найважливіші рішення Організації приймаються саме в Нью-Йорку, адже тут проходить більшість засідань Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН.

Всього в робочих органах, агентствах та центрах ООН по всьому світу працює приблизно 61 тисяча співробітників з близько 170 держав. У штаб-квартирі в Нью-Йорку розмістилося близько третини від усього персоналу Організації.

Ще в цей день:

1923 - Іспанський винахідник Хуан де Ла Сьерва здійснив перший політ на винайденому ним автожирі. З розвитком вертольотів роботи зі створення автожирів були згорнуті;

1923 - Оголошено дефолт Німеччини через невиконання нею зобов'язань по репараціях за Версальським договором; через два дні Франція та Бельгія окупували Рур;

1951 - У Нью-Йорку відбулося офіційне відкриття штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй;

1960 - Початок будівництва Асуанської греблі на Нілі в Єгипті;

1972 - У гавані Гонконгу загорівся і затонув океанський лайнер "Королева Єлизавета", на той час найбільший у світі пасажирський корабель;

1992 - Гвінея, Венесуела та Чилі визнали незалежність України;

2005 - На президентських виборах у Палестинській автономії переміг колишній прем'єр-міністр Палестини Махмуд Аббас, який замінив покійного Ясіра Арафата;

2007 - CEO Apple Стів Джобс представив перший iPhone;

2020 - Відкрилися III Зимові Юнацькі Олімпійські ігри в Лозанні (Швейцарія);

2021 - Авіакатастрофа пасажирського літака Boeing 737 в Індонезії.

В цей день народилися:

150 років з дня народження Никанора Харитоновича Онацького (1875-1937), українського живописця, графіка, поета, драматурга, мистецтвознавця, музейного діяча; за іншими даними народився 21.12.1874 р.;

150 років з дня народження Степана Теодоровича Томашевського (1875-1930), українського історика, філософа, публіциста, громадсько-політичного діяча, учня М. Грушевського.

Церковне свято:

В православному календарі - день пам'яті святого мученика Поліевкта.

Християнський святий жив у III столітті і загинув за віру в часи правління імператора Діоклетіана (244-311). Про його життя відомо небагато, але він є одним з численних мучеників, які постраждали за свою вірність Христу під час переслідувань християн у Римській імперії.

Поліевкт був християнином з місцевості в Малій Азії, можливо, з містечка або села, де він обіймав важливу посаду або був військовим чи адміністративним діячем. У той час християн переслідували за відмову поклонятися язичницьким богам, і саме за свою вірність Христу Поліевкт став об'єктом переслідувань.

Поліевкта за