середа26 березня 2025
telegraf.org.ua

Єврокомісари підтвердили свою відданість справедливому миру для України під час спеціальної зустрічі YES у Києві.

Єврокомісари, які прибули до Києва на третю річницю повномасштабної російської агресії, підтвердили свою відданість справедливому миру для України.

Єврокомісари, які прибули до Києва на третю річницю повномасштабної російської агресії, запевнили у своїй прихильності справедливому миру для України.

Вищі європейські чиновники поділилися своїми думками щодо ролі України на континенті після спілкування з українськими військовими, які борються за мир в Європі під час дискусії з нагоди спеціальної зустрічі YES "Три роки - Час перемагати", організованої Фондом Віктора Пінчука.

Комісар з питань розширення Марта Кост заявила, що вона зробила б Україну новим членом ЄС якомога швидше, якби це рішення залежало тільки від неї.

"Якби все було в моїх руках, але це не так, я б зробила Україну частиною ЄС вже завтра. Звичайно, потрібно дотримуватися певної процедури. Але якщо ми не зробимо Україну частиною ЄС протягом мандату цієї Комісії, то ми недостатньо хороші для цієї роботи", - підкреслила вона.

Єврокомісар додала, що ЄС заснований на цінностях, на принципах миру, свободи та процвітання. "І тепер нам потрібно додати безпеку", - наголосила вона.

Комісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс зазначив, що "абсолютно зрозуміло, що Україна і всі ми хочемо миру для України". Водночас він підкреслив, що справедливого миру можна досягти лише через силу.

"Український народ демонструє неймовірну силу та мужність, і ми не можемо очікувати від нього ще більшої сили. Додаткова сила, необхідна для справедливого миру, може прийти через нашу допомогу та зброю, яка дуже потрібна Україні, щоб стати сильнішою і мати можливість досягти миру через силу. Я абсолютно впевнений, що ми можемо зробити більше", - сказав Кубілюс.

Комісар з питань клімату, чистого зростання та нульових викидів парникових газів Вопке Хукстра пообіцяв забезпечити Україну більшою кількістю зброї для відсічі російській агресії:

"Зброя, зброя, зброя, зброя і ще раз зброя. Це означає більше винищувачів F-16, більше балістичних ракет, більше бронетехніки та більше боєприпасів. Тому що тільки якщо ми зробимо це правильно, тільки якщо Україна матиме перевагу на полі бою, ми разом матимемо шанс побачити справедливий і тривалий мир. В іншому випадку про це можна забути. Тому давайте подвоїмо кількість зброї, зброї і зброї", - зазначив він.

Комісар з питань торгівлі та економічної безпеки, міжінституційних відносин та прозорості Марош Шефчович запевнив, що європейці зроблять "все можливе, щоб допомогти вам не лише бути європейцями, бо ви вже ними є, але й стати членом Європейського Союзу".

Виконавчий віце-президент з питань згуртованості та реформ Раффаеле Фітто заявив, що важливим викликом є знайти спільне між різними інтересами.

"Я знаю, що в деяких країнах-членах ЄС йдуть дебати щодо ситуації, яка склалася (в Україні), і існують різні підходи. Але я вважаю, що важливо підтвердити, що Європейська Комісія поділяє один і той самий підхід. І наша присутність тут є чітким сигналом про це. Важливо також, щоб усі країни-члени ЄС поділяли такий же підхід. Ось чому я вважаю, що перед нами стоїть важливий виклик - складність полягає в тому, щоб знайти спільне між різними інтересами. Але в пріоритетах - підтвердження того, що ми поділяємо спільні європейські цінності", - зазначив він.

Комісар з питань міжнародного партнерства Йозеф Сікела закликав притягнути Росію до відповідальності.

"Я вважаю, що світ винен хоробрим українським захисникам, але головним чином жертвам цієї війни, - це справедливий мир. Для всіх зрозуміло, хто тут агресор, а хто жертва. Але справедливий мир означає покарання винних, а не жертв. Якщо ми цього не зробимо, ми будемо мотивувати агресора на нові агресії в інших країнах", - зазначив він.

Виконавча віце-президентка з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Хенна Вірккунен підкреслила, що Європа повинна робити більше, може зробити більше, і Європа зробить більше.

"Одного разу Україна повинна стати членом ЄС, і вона стане ним. Тому ми повинні підтримувати шлях України до Європейського Союзу та наших ринків. Є багато різних речей, які ми можемо зробити, але поки оборона залишається пріоритетом", - впевнена вона.

Комісар з питань демократії, правосуддя, верховенства права та захисту прав споживачів Майкл Макрат запевнив, що "Європа буде з Україною до самого кінця, і цей кінець буде успішним".