неділя16 березня 2025
telegraf.org.ua

США пропонують альтернативну резолюцію ООН щодо України.

США представили свой проект резолюції Організації Об'єднаних Націй з нагоди третьої річниці вторгнення Росії в Україну, про що повідомив Державний департамент США.
США представили альтернативный проект резолюции ООН по Украине.

США запропонували власний проект резолюції Організації Об'єднаних Націй з нагоди третьої річниці вторгнення Росії в Україну, офіційний реліз з цього приводу опублікував Державний департамент США.

"Сполучені Штати запропонували просту, історичну резолюцію в Організації Об'єднаних Націй, яку ми закликаємо всі держави-члени підтримати, щоб прокласти шлях до миру. Ця резолюція відповідає думці президента Трампа про те, що ООН повинна повернутися до своєї основоположної мети, закріпленої в Статуті ООН, - підтримувати міжнародний мир і безпеку, зокрема шляхом мирного врегулювання суперечок", - йдеться у релізі Держдепу.

"Ми твердо віримо, що зараз саме той момент, коли потрібно взяти на себе зобов'язання покласти край війні. Це наша можливість створити реальний імпульс до миру", - зазначається у повідомленні Державного департаменту. У релізі міститься заклик до всіх держав-членів ООН "приєднатися до Сполучених Штатів у цьому урочистому прагненні".

Агентство Reuters повідомило, що Резолюція, запропонована США, також "закликає до швидкого припинення конфлікту і ще більше закликає до встановлення міцного миру між Україною та Росією".

Росія запропонувала поправку, яку побачило агентство Reuters, щоб ця фраза звучала так: "закликає до швидкого припинення конфлікту, зокрема шляхом усунення його першопричин, і далі закликає до тривалого миру між Україною та Росією".

"Посол Росії в ООН Василь Небензя назвав проект резолюції США "гарним кроком". Російський дипломат на умовах анонімності заявив, що якщо російська поправка буде прийнята Генеральною Асамблеєю, то Москва проголосує за резолюцію США", - пише Reuters.

За словами Небензі, він був проінформований представниками США перед тим, як проект був розповсюджений серед 193 членів Генеральної Асамблеї.

Як повідомлялося, Генеральна Асамблея повинна зібратися в понеділок, щоб проголосувати за текст, розроблений Україною та Європейським Союзом, який закликає до деескалації, швидшого припинення бойових дій і мирного врегулювання відповідно до основоположного Статуту ООН та міжнародного права.