понеділок20 січня 2025
telegraf.org.ua

З початку повномасштабного вторгнення в російському полоні загинули 184 українці, повідомляють правозахисники.

З 24 лютого 2022 року до кінця жовтня 2024 року в Україну повернули 184 тіла загиблих в полоні українців, серед яких 169 військових та 15 цивільних. Про це повідомила Медійна ініціатива за права людини (МІПЧ) з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
С начала полномасштабного вторжения в России погибли 184 украинца в плену, сообщают правозащитники.

З 24 лютого 2022 року до кінця жовтня 2024 року в Україну повернули 184 тіла загиблих в полоні українців, серед них 169 військових і 15 цивільних, повідомляє Медійна ініціатива за права людини (МІПЧ) з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

"З 24 лютого 2022 року до кінця жовтня 2024 року в Україну повернули 184 тіла загиблих в полоні українців. Серед них 169 військових і 15 цивільних. Про це Медійній ініціативі за права людини повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими. Водночас ми припускаємо, що кількість загиблих полонених значно більша", - йдеться у повідомленні на сайті МІПЧ в понеділок.

Також зазначається, що серед 169 тіл загиблих в полоні військовослужбовців, які повернули в Україну, зокрема 55 тих, хто загинув внаслідок вибухів в Оленівській колонії.

Повідомляється, що з 24 лютого 2022 року МІПЧ задокументувала свідчення 122 Захисників і Захисниць України, які перебували в російському полоні. У зібраних свідченнях йдеться про систематичні тортури, ізоляцію від зовнішнього світу, відмову у наданні належної медичної допомоги. Як наслідок, українські полонені критично втрачають вагу, отримують важкі травми. Документатори МІПЧ також зібрали чимало свідчень про смерть військовополонених у місцях несвободи. В основному вони викликані тортурами.

"В російському полоні досі залишаються чимало захисників, які перебувають там з перших місяців великої війни, тобто більше 30 місяців. Росія не допускає до них представників моніторингових місій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, не повідомляє Україні про погіршення стану здоров'я чи смерть полонених. Усе це - грубі порушення Женевських конвенцій", - зазначено в повідомленні МІПЧ.

Медійна ініціатива за права людини (МІПЧ) була заснована в 2016 році з метою проведення журналістських розслідувань порушень прав людини. В даний час МІПЧ документує порушення прав людини у зв'язку з озброєною агресією РФ.