Міська влада Києва підтримує втручання Кабінету Міністрів України в ситуацію з передачею Національною академією наук України земель Національного ботанічного саду імені Гришка в столиці забудовнику, щоб уникнути забудови земель природно-заповідного фонду, заявив мер Києва Віталій Кличко.
"Міська влада вимагає від уряду втрутитися в ситуацію, щоб зробити неможливим будівництво на території Національного ботанічного саду імені Гришка. І зробити все, щоб упорядкувати його територію. Нагадаю, раніше Київ звертався до Національної академії наук, якій належить ботсад, з проханням передати його в управління міста. Однак НАН відмовилася від пропозиції і в подальшому передала ділянку землі на території ботанічного саду імені Гришка приватному забудовнику. Незважаючи на те, що будівництво в природно-заповідному фонді заборонено законом", – повідомив Кличко.
Він зазначив, що Київ пропонував привести в порядок парк, оскільки така територія в історичному центрі столиці знаходиться в неналежному стані. "Київ, який за останні 10 років створив кілька сотень нових зелених зон - парків і скверів, і відновив багато старих - готовий взяти в управління територію ботсаду, відремонтувати і відновити перлину столиці", - підкреслив Кличко.
Раніше Державна аудиторська служба України повідомила, що всупереч прямій законодавчій забороні земельна ділянка Національного ботанічного саду по вул.Садово-Ботанічній (б.Тимирязевській), 1 у Києві стала предметом інвестиційної угоди, відповідно до якої передбачалося будівництво житлових і нежитлових будівель, частина з яких мала дістатися ботсаду. За минулі шість років забудовник не зміг реалізувати угоду саме через особливий режим охорони території Національного ботанічного саду. Водночас, за цей час установа отримала від інвестора готівку, послуги та інші товари (в тому числі цибулини тюльпанів і грунт) на суму 2,6 млн грн.
У релізі підкреслюється, що Національний ботанічний сад імені Гришка входить до природно-заповідного фонду України, є об'єктом комплексної охорони і відноситься до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави. Законом "Про природно-заповідний фонд України" (ст.16) забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника, зокрема будівництво споруд, не пов'язаних з його функціонуванням.
Згідно з звітом Госаудитслужби, всього Національна академія наук уклала 44 інвестиційні угоди і передала приватним інвесторам більше 130 га землі, в тому числі 116 га землі під забудову в місті Києві.