середа22 січня 2025
telegraf.org.ua

ДП "Ліси України" підвищило рівень виконання договорів на реалізацію лісоматеріалів до 94%.

Державне підприємство "Ліси України" на аукціонних торгах четвертого кварталу 2024 року реалізувало 2,39 млн куб. м деревини. За підсумками кварталу було відвантажено 2,24 млн куб. м лісоматеріалів, що дозволило підвищити відсоток виконання договорів до 94%. Про це повідомив генеральний директор підприємства Юрій Болоховець у Facebook.
ГП "Леса Украины" увеличило выполнение контрактов на реализацию лесоматериалов до 94%.

ДП "Ліси України" на аукціонних торгах четвертого кварталу 2024 року реалізувало 2,39 млн куб. м деревини, за підсумками кварталу відвантажило 2,24 млн куб. м деревини і довело відсоток виконання контрактів до 94%, повідомив генеральний директор державного підприємства Юрій Болоховець у Facebook.

"Українська енергетична біржа (УЕБ) заявила про 90% рівень виконання контрактів. Насправді цей показник ще вищий. Адже у разі відмови покупця від законтрактованої продукції ми виставляємо ресурс на торги повторно. Тож фактичний відсоток реалізації з боку ДП "Ліси України" перевищує 94%", - уточнив він.

Болоховець додав, посилаючись на дані біржі, що по комунальним лісгоспам цей показник становить 75%, а по інших лісокористувачах — 41%.

Він нагадав, що у 2023 році відсоток виконання контрактів з боку ДП "Ліси України" був менше 90%.

За його інформацією, з 150 тис. куб. м не відвантаженого обсягу 80 тис. куб. м становлять військові поставки. Якщо раніше військові обирали переважно менш затребувану бізнесом круглу деревину малих діаметрів (15–19 см, 20–24 см) для перекриття бліндажів, то останнім часом активно замовляється і продукція больших діаметрів (30–34 см, 35–39 см), призначена для виготовлення пиломатеріалів з метою облаштування траншей. Військовому замовленню приділяється першочергова увага, пояснив СЕО.

Він також зазначив, що заготівельники працюють в умовах дефіциту кадрів, бригади не заброньовані, працівників мобілізують, іноді масово, і тому підрядник з об'єктивних причин не завжди може вчасно забезпечити необхідний обсяг заготівлі. Крім того, санітарна рубка з тих чи інших причин може не пройти процедуру погодження.

"Нашим регіональним філіям поставлено завдання в таких випадках мінімізувати негативні наслідки для покупців. На рівні центрального апарату працює "гаряча лінія": по кожній проблемній ситуації обов'язково має бути знайдено рішення, яке влаштує клієнта компанії", - резюмував генеральний директор.

Як повідомлялося, в Україні з 2016 року розпочалася реформа лісового господарства. У її рамках вже впроваджено продаж необробленої деревини на електронних аукціонах. З 2021 року в ряді областей в тестовому режимі працює інтерактивна карта розміщення об'єктів переробки деревини.

В галузі впроваджено проект "Ліс у смартфоні", який містить перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини та дозволяє перевірити законність здійснення рубок на онлайн-карті відомства.

З 1 червня 2023 року Україна запустила пілот електронної видачі лісорубних квитків і сертифікатів походження лісоматеріалів. Крім того, ДП "Ліси України" розпочало пілотний проект з закупівлі послуг по заготівлі деревини через електронну платформу Prozorro.