ДЕНЬ 1061 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1061 RUSSIAN AGGRESSION
19 січня відзначають Всесвітній день релігії, Всесвітній день снігу, День доброї пам'яті, День попкорну, Всесвітній день сиру.
Православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Макарія Єгипетського.
Всесвітній день релігії
Щороку в третю неділю січня, за ініціативою ООН, у світі відзначається Всесвітній день релігії. Ця святкова дата бере свій початок з 1950 року, коли національний орган управління Віри Бахай у США заснував його з метою проголошення єдиної сутності всіх світових релігій і демонстрації того, що релігія є, перш за все, силою для об'єднання світу, а не розбрату.
Всесвітній день снігу
У 2012 році у світі з'явилася ще одна традиція - в один із неділь січня за ініціативою Міжнародної федерації лижного спорту відзначається Всесвітній день снігу. Інша його назва — Міжнародний день зимових видів спорту.
Мета Дня - підвищити інтерес до зимових видів спорту і залучити молодь до активного способу життя. За задумом FIS, в цей день мають проходити «снігові фестивалі», під час яких діти та дорослі зможуть взяти участь у змаганнях на ковзанах, лижах або сноубордах.
День доброї пам'яті
Цей день присвячений хорошим моментам з нашого минулого і теперішнього, а також створенню нових для майбутнього. Він заохочує нас зосередитися на позитивних спогадах та досліджувати способи покращення нашої пам'яті.
День попкорну
19 січня відзначається День попкорну. Батьківщиною повітряної кукурудзи є Америка. Достовірно відомо, що аборигени, які зустрічали Христофора Колумба в 1492 році, вживали попкорн у їжу і робили з нього прикраси.
Всесвітній день сиру
Всесвітній день сиру або Всесвітній день кварка відзначається 19 січня, присвячений вшануванню домашнього кисломолочного сиру - універсального і поживного молочного продукту. Цей день заохочує людей відкривати для себе домашній сир і включати його в свій раціон, підкреслюючи його користь для здоров'я та кулінарну універсальність.
Кварк (Quark) - це вид свіжого молочного продукту, який є чимось середнім між вершковим сиром і йогуртом. Це, так званий, європейський сир. Він походить з Європи і виробляється шляхом нагрівання кислого молока до згортаючого стану, а потім проціджування. Кварк відомий своєю м'якою кремовою текстурою і є основним продуктом на багатьох європейських кухнях.
Кварк славиться своїми численними перевагами для здоров'я. Він багатий білком, кальцієм, вітаміном А та вітамінами групи В, містить мало жирів і вуглеводів, що робить його привабливим для людей, які дбають про своє здоров'я.
В цей день народилися:
180 років з дня народження Казимежа-Фердинанда Пуласького (1845-1926), польського історика, генеалога; за іншими даними народився в 1846 році;
130 років з дня народження Бориса Івановича Крюкова (1895-1967), українського живописця, графіка (Аргентина);
75 років з дня народження Петра Васильовича Пикуля (1950), українського скульптора.
Ще в цей день:
1903 - Оголошено проведення першої велогонки "Тур де Франс" - найпрестижнішого і популярного спортивного велозмагання наших днів;
1906 - У світ виходить перший номер першого українського сатиричного журналу "Шершень";
1907 - У журналі "Вар'єте" з'явилися перші рецензії на кінофільми;
1915 - Француз Георг Клод отримав патент на неонову трубку, яку використовували для зовнішньої реклами;
1925 - Спільне засідання Всеукраїнської академії наук постановило організувати Медичний відділ ВУАН;
1938 - Американська компанія "General Motors" першою у світі почала серійне виробництво дизельних двигунів;
1946 - Створено Союз українців у Великобританії;
1955 - Президент США Дуайт Ейзенхауер дозволив вперше показати по телебаченню зняту прес-конференцію;
1978 - У Німеччині випущено останній автомобіль "Фольксваген Жук" (продовжував випускатися в Мексиці до 2003 року);
2012 - ФБР закрило сайт Megaupload;
2014 - У Києві на вулиці Грушевського почалося протистояння диктаторському режиму Януковича (Огнекрещение);
2017 - В Україні офіційно з'явилося Громадське мовлення: зареєстрована Національна громадська телерадіокомпанія України.
Церковне свято:
В цей день відзначається пам'ять Макарія Великого — християнського святого, відлюдника, шанованого в лику преподобного. Макарій — автор п'ятдесяти бесід, семи настанов і двох послань. Основна тема його творів — духовне життя християнина; також у кількох бесідах Макарій алегорично тлумачить Біблію.
Іменини: Антон, Макар, Микола, Петро, Федір.