ДЕНЬ 1001 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1001 RUSSIAN AGGRESSION
20 листопада відзначають Всесвітній день дитини, День педіатра, Всесвітній день боротьби з хронічною обструктивною хворобою легень.
Сьогодні також День географічних інформаційних систем та День індустріалізації Африки.
Православна церква вшановує пам'ять блаженної преподобної Іосафати; святого преподобного Григорія Декаполита, святого Прокла.
Всесвітній день дитини
Всесвітній день дитини відзначається щорічно 20 листопада. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам запровадити святкування цієї дати як дня світового братства та взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованій на забезпечення добробуту дітей у всьому світі.
День педіатра
Святкування Дня педіатра невідривно пов'язане з відзначенням Всесвітнього дня дитини, що має свою історію з 1954 року, коли Генеральна Асамблея ООН надала відповідні рекомендації державам-членам ООН.
20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Цей документ, прийняття якого стало логічним продовженням прийняття в 1948 році Загальної декларації прав людини, проголошував основні принципи захисту дитинства. Подальший документальний міжнародний правовий розвиток у сфері захисту прав дітей відбувся через тридцять років, у 1989 році, коли ООН на додаток до вже діючих нормативних актів прийняла Конвенцію про права дитини.
Всесвітній день боротьби з хронічною обструктивною хворобою легень
Всесвітній день боротьби з хронічною обструктивною хворобою легень проводиться щорічно в середу другого або третього тижня листопада за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), починаючи з 2002 року.
Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОБЛ) — загальна назва для ряду захворювань, при яких спостерігається стійке порушення руху повітряного потоку з легень. Використовувані раніше терміни "хронічний бронхіт" і "емфізема" більше не вживаються, вони включені в поняття ХОБЛ.
За оцінками ВООЗ, хронічною обструктивною хворобою легень страждають 210 мільйонів людей. Вона займає четверте місце серед провідних причин смерті у світі. Майже 90% випадків смерті від ХОБЛ відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
Ще в цей день:
1917 - Своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила УНР;
1943 - Під охороною УПА на Волині розпочалася Перша Конференція поневолених народів Східної Європи та Азії, на якій оформлено політичну організацію - Антибільшовицький Блок Народів (АБН);
1945 - У німецькому місті Нюрнберг розпочався міжнародний судовий процес над нацистськими діячами Третього Рейху;
1985 - Випущено Microsoft Windows 1.0;
1991 - Встановлено консульські відносини між Україною та Туреччиною;
1998 - Запуск першого модуля Міжнародної космічної станції (модуль "Заря");
2003 - В Антарктиді знайдено лід віком 900 тисяч років;
2004 - Шевченківський районний суд Києва відхилив подання Київської міської державної адміністрації про обмеження на проведення масових акцій на Майдані Незалежності з 21 по 23 листопада.
В цей день народилися:
210 років з дня народження Михайла Андрійовича Тулова (1814-1878), українського літературознавця, мовознавця, письменника, педагога, культурно-освітнього діяча; за іншими даними, народився 20.10.1814 р., 26.10.1814 р., 07.11.1814 р.;
100 років з дня народження Бенуа Мандельброта (1924-2010), французького та американського математика, засновника фрактальної геометрії.
Церковне свято:
Отримав назву на честь святого Прокла, який у 5 столітті служив архієпископом у Константинополі. Прокл навчався богослов'ю у Іоанна Златоуста. Майбутній святий отримав глибоке знання Святого Письма, оволодів ораторським мистецтвом. Крім того, Прокл став свідком явлення апостола Павла святителю Іоанну. Єпископом Прокл став вже після смерті свого вчителя. У цьому сані він запально проповідував християнство та викривав язичництво і єресь. Також він був відомий турботою про безпритульних.
Під час патріаршества Прокла сталося сильне землетрус, яке зруйнувало багато міст. Жителі Константинополя на чолі з Проклом виходили за місто та молили Бога про милість. Під час одного з таких молебнів якийсь хлопчик невідомою силою піднявся до неба, а потім повернувся на землю цілим і неушкодженим. Він розповів, що чув спів ангелів. Коли народ повторив за хлопчиком слова почутого ним моління, землетрус припинився.
Іменини: Анатолій, Арсен, Василь, Володимир, Григорій, Іван, Макар, Микола, Олександр, Олексій, Ганна, Тетяна.