Президент США Джозеф Байден санкціонував постачання протипіхотних мін в Україну, повідомляє The Washington Post з посиланням на двох неназваних американських чиновників.
"Росія атакує українські позиції на сході хвилями військ, незважаючи на втрати, які вони несуть… Таким чином, українці, очевидно, також зазнають втрат, і все більше міст і сіл піддаються ризику захоплення. Ці міни були створені спеціально для боротьби з цим. Коли їх використовують разом з іншими боєприпасами, які ми вже постачаємо Україні, передбачається, що вони сприятимуть більш ефективній обороні", — сказав один з співрозмовників видання.
Використання мін буде обмежено територією України з очікуваним акцентом на її східній частині, сказав один з чиновників. Використання таких мін могло б допомогти українським військам зміцнити оборону, уповільнюючи просування військ РФ і направляючи їх у райони, де можна буде завдати удару артилерією та ракетами.
Один з чиновників зазначив, що тип протипіхотних мін — "нестабільний", тобто міни самознищуються або втрачають заряд батареї, що робить їх неактивними, знижуючи небезпеку для цивільних осіб. Чиновник також сказав, що українські політики зобов'язалися не встановлювати міни в густонаселених районах. Експерти з контролю за озброєннями заявили, що навіть нестабільні міни становлять загрозу для безпеки.
Видання зазначає, що Байден не хотів постачати Україні міни через побоювання всередині його власної адміністрації та з боку широкого кола прихильників боротьби з мінами, які стверджують, що ризик для мирних жителів неприпустимо високий. Але прогрес РФ на полі бою в останні місяці змусив Білий дім знайти нові способи допомогти Києву.
Ні РФ, ні США не є учасниками 164 країн Оттавської конвенції, також відомої як Договір про заборону мін, який забороняє встановлення та передачу протипіхотних наземних мін. У 2022 році Байден відновив політику епохи Обами, яка забороняла передачу та використання американських протипіхотних наземних мін за межами Корейського півострова.
Деякі правозахисники заявили, що рішення США надати протипіхотні міни Україні, яка підписала Договір про заборону мін, є плямою на репутації Вашингтона.
Станом на 2022 рік у запасах Сполучених Штатів було близько 3 мільйонів протипіхотних мін. Міни не використовувалися з 1991 року, під час першої війни в Перській затоці, за винятком одного інциденту в Афганістані в 2002 році з використанням одиничного боєприпасу. Адміністрація Байдена вже взяла на себе зобов'язання підтримати зусилля з розмінування в Україні після закінчення конфлікту.
Джерело: https://www.washingtonpost.com/national-security/2024/11/19/biden-landmines-ukraine-russia/