четвер07 листопада 2024
telegraf.org.ua

Комітет Генеральної Асамблеї ООН ухвалив проект резолюції щодо впровадження Конвенції про заборону хімічної зброї, - Кислиця.

Перший комітет ГА ООН ухвалив проект резолюції щодо імплементації Конвенції про заборону хімічної зброї, в якому висловлюється серйозна стурбованість звинуваченнями на адресу Росії у використанні проти України агентів для придушення масових заворушень. У документі також закликано Організацію по забороні хімічної зброї (OPCW) бути готовою до розслідування цього питання, повідомив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.
Комитет Генеральной Ассамблеи ООН одобрил проект резолюции о реализации Конвенции по запрету химического оружия, сообщил Кислица.

Перший комітет ГА ООН ухвалив проект резолюції щодо імплементації Конвенції про заборону хімічної зброї, в якому висловлюється серйозна стурбованість звинуваченнями у використанні Росією проти України агентів боротьби з масовими заворушеннями та закликав Організацію з заборони хімічної зброї (OPCW) бути готовою розслідувати це питання, повідомив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

"9 країн проголосували проти проекту резолюції в цілому – КНР, КНДР, Нігер, РФ, Сирія, Іран, Малі, Нікарагуа, Зімбабве. Росія не змогла отримати жодної помітної підтримки, щоб виключити формулювання її агресивної війни проти України та звинувачення у використанні хімічної зброї. На додаток до зазначених країн, проти відповідного положення Резолюції також голосували Білорусь і Казахстан, які разом з тим не стали голосувати потім проти тексту в цілому", - написав він у соцмережі X.

Водночас, зауважив Кислиця, "лицемірство Росії не має меж", оскільки, крім грубого порушення Конвенції про заборону хімічної зброї, Росія подала заявку на членство в Виконавчій раді OPCW (на період 2025-2027).

"Злочинцям місце на лаві підсудних, а не в керівних органах OPCW", - підкреслив постійний представник України в ООН.