п’ятниця18 жовтня 2024
telegraf.org.ua

Збори християнських церков підтримали ініціативу УІНП щодо пошуку останків жертв Волинської трагедії.

Засідання Християнських церков України підтримало ініціативу Українського інституту національної пам'яті (УІНП) щодо проведення пошуку останків жертв Волинської трагедії в Рівненській області.
Совещание христианских церквей одобрило инициативу УИНП по поиску останков жертв Волынской трагедии.

Конференція християнських церков України підтримала ініціативу Українського інституту національної пам'яті (УІНП) провести пошук останків жертв Волинської трагедії в Рівненській області.

"Ми, члени Конференції християнських церков України, уважно стежимо за відновленою справою потреби взаємного і належного християнського вшанування жертв українсько-польського збройного конфлікту часів Другої світової війни і вітаємо нещодавнє заяву керівництва Українського інституту національної пам'яті про ініціативні кроки щодо організації пошукових ексгумаційних робіт стосовно польських поховань на території Рівненської області", - йдеться в повідомленні Інституту з посиланням на заяву Конференції християнських церков.

Зазначається, що члени Конференції також закликали державну владу сприяти ініціативі УІНП, а польську сторону - виявити повну взаємність у належному вшануванні місць пам'яті українців на території Польщі та відновлення тих меморіальних знаків, які отримали пошкодження.

Як повідомлялося, у вересні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що спроби заблокувати вступ України до Європейського Союзу грають на користь політики Володимира Путіна. Про це він заявив, коментуючи заяву міністра оборони Польщі Владислава Косиняка-Камиша про те, що Україна не може вступити до ЄС без вирішення "волинського питання".

2 жовтня в УІНП заявили, що планують проведення пошукових робіт жертв Волинської трагедії у 2025 році. Також в Інституті зазначили, що залишаються відкритими для взаємодії з польськими інститутами в сфері пошуку, збереження та догляду за місцями пам'яті українців у Польщі та поляків в Україні, а також висловили занепокоєння, що офіційні міжінституційні механізми вирішення проблемних питань з польською стороною у питаннях відновлення та збереження місць пам'яті вже тривалий час не діють.

Голова УІНП Антон Дробович вважає, що українським і польським чиновникам нарешті необхідно перейти до конструктивних дій "в проблемних питаннях ексгумації та поховань", і запропонував "дорожню карту".

У свою чергу, екс-глава УІНП, депутат Верховної Ради Володимир Вятрович вважає, що вирішення історичного питання про гідні поховання українців у Польщі та поляків в Україні знаходиться в руках польської сторони.

```