четвер21 листопада 2024
telegraf.org.ua

В ООН закликали забезпечити безпеку цивільних осіб, коментуючи дозвіл Україні на дальнобійні удари.

Заступниця генерального секретаря з політичних питань та питань миробудування Розмарі Дікарло, коментуючи повідомлення в ЗМІ про дозвіл для України на використання далекобійної зброї для ударів по РФ, закликала "усі сторони забезпечити безпеку та захист цивільних осіб".

Заступник Генерального секретаря з політичних питань і питань миробудування Розмарі Дікарло, коментуючи інформацію в ЗМІ про дозвіл для України на використання дальнобійної зброї для ударів по РФ, закликала "всі сторони забезпечити безпеку та захист цивільних осіб".

"Вчора ввечері в ЗМІ також з'явилися повідомлення про те, що українські війська отримають дозвіл на використання дальнобійної зброї, що постачається партнерами, для завдання ударів по території Росії. Я хочу внести ясність: всі сторони повинні забезпечити безпеку та захист цивільних осіб, незалежно від їхнього місцезнаходження", - сказала вона на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку в понеділок.

За словами Дікарло, недавні повідомлення про розгортання тисяч військовослужбовців з КНДР та їх залучення до бойових дій викликають в ООН глибоке занепокоєння. "Це підливає масла у вогонь, ще більше загострюючи та інтернаціоналізуючи цей вибухонебезпечний конфлікт", – підкреслила заступник голови ООН.

Вона зазначила, що на вихідних РФ завдала одного з найбільших комбінованих ударів, у якому було задіяно 120 ракет і 90 безпілотників, а метою стала енергетична інфраструктура в усіх регіонах України, що призвело до серйозних руйнувань і жертв.

В ООН вказали, що через російські атаки щонайменше 580 медичних закладів були пошкоджені або зруйновані, багато рятувальників і медичного персоналу загинули та отримали поранення. Щонайменше 1358 навчальних закладів були пошкоджені або зруйновані. Майже чотири мільйони залишаються внутрішньо переміщеними особами, а понад 6,8 мільйона покинули країну.

Водночас Дікарло підкреслила, що "цілеспрямоване знищення енергетичної інфраструктури України може зробити прийдешню зиму найсуворішою з початку війни".

"Організація Об'єднаних Націй залишається повністю мобілізованою для підтримки зусиль України щодо відновлення та реконструкції. Це включає критично важливу підтримку для підвищення стійкості енергетичної інфраструктури країни", - запевнила вона.

Заступник генсека підкреслила, що безперешкодний гуманітарний доступ необхідний для того, щоб допомогти приблизно 1,5 мільйона людей у регіонах України, окупованих РФ, оскільки “ці райони залишаються за межами нашої досяжності”.

Між тим, робота гуманітарних організацій, продовжила вона, стала ще більш небезпечною. Цього року щонайменше дев'ять гуманітарних працівників загинули під час виконання службових обов'язків, і більше 35 отримали поранення.

Окремо Дікарло зазначила, що "ризик ядерного інциденту залишається занадто реальним", оскільки продовжують надходити повідомлення про військові дії поблизу найбільшої в Європі атомної електростанції в Запорізькій області.

"Крайньо важливо, щоб усі сторони діяли відповідально для забезпечення ядерної безпеки", - сказала вона.