Президент України Володимир Зеленський у вівторок о 14:30 за місцевим часом (о 15:30 за Києвом) виступить зі спеціальним зверненням на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі, який офіційно розпочав свою роботу в понеділок, 20 січня.
Згідно з програмою, перед ним виступить канцлер Німеччини Олаф Шольц, а ще раніше, вранці, після вступних зауважень президента ВЕФ Клауса Шваба заплановане спеціальне звернення президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн та віце-прем'єра Державної ради КНР Діна Сюесяна (Ding Xuexiang).
Інші сесії, безпосередньо пов'язані з Україною, в цей день відсутні, але на одній із сесій учасники форуму обговорять "Світ через силу", зростання оборонних витрат у Західній та Центральній Європі після багатьох років недоінвестування до EUR350 млрд, що більше, ніж наприкінці Холодної війни, а також майбутнє трансатлантичного альянсу, зростаючі загрози на континенті та європейську оборонну стратегію. Серед спікерів прем'єр Швеції Ульф Крістерссон, президент Фінляндії Олександр Стубб, Верховний головнокомандувач ОВС НАТО в Європі Крістофер Г. Каволі, лідер демократичних сил Білорусі Світлана Тихановська.
У середу, о 16:30 за місцевим часом, запланована сесія з обговорення Формули миру для України за участю голови офісу президента Андрія Єрмака та Йенса Столтенберга, колишнього генсека НАТО у 2014-2024 роках, а також медіа-брифінг о 12:00 про забезпечення безпеки майбутнього української енергетики за участю голови енергетичного холдингу ДТЕК Максима Тимченка та президента і CEO Vestas Генрика Андерсена.
В четвер вранці, о 10:00, відбудеться сесія "Україна: Дорога вперед" з обговоренням війни та перспектив мирної угоди і відновлення. Її учасниками стануть міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга та Радослав Сікорський, перший віцепрем'єр – міністр економіки України Юлія Свириденко, голова європарламенту Роберта Метсола та президент Латвії Едгарс Рінкевичс.
В цілому в цьому році головною темою ВЕФ у Давосі названо "Співпраця задля інтелектуальної епохи", а предметами обговорення визначено геоекономічну невизначеність, переосмислення зростання, роль штучного інтелекту та захист планети в процесі змін.
Очікується, що в форумі візьмуть участь близько 3 тисяч представників з більш ніж 130 країн, зокрема 60 глав держав і урядів та 900 керівників провідних компаній світу і компаній-партнерів форуму.
На полях форуму з 20 по 23 січня працює "Український дім" з дискусійною програмою, організаторами якої виступили Фонд Віктора Пінчука, Ukraine-Moldova American Enterprise Fund та Horizon Capital.
Окрім організації традиційного Українського сніданку та співорганізації Українського дому, Фонд Пінчука у співпраці з Офісом президента України також представить новий проект "Твоя країна понад усе – Перемагай з нами". "Якщо Україна впаде, ви незабаром опинитеся в небезпеці – під загрозою опиняться ваша економіка, добробут, ваша можливість жити так, як ви хочете. У той час як перемога України зупинить агресорів у всьому світі, відкриває потенціал України як партнера, демонструє, що люди можуть самі обирати своє майбутнє", – пояснюється концепція проекту.
Учасники Українського сніданку вранці 23 січня обговорять актуальний погляд на трансформації, що змінюють світовий порядок, і вирішальну роль України в цей переломний момент. Серед спікерів генеральний секретар НАТО Марк Рютте, президенти Польщі Анджей Дуда, Латвії Едгар Рінкевичс, Фінляндії Олександр Стубб, прем'єр-міністри Бельгії Олександр Де Кроо та Хорватії Андрій Пленкович.
У 2024 році видання POLITICO визнало Український дім у Давосі з виставкою Deciding Your Tomorrow, організованою Фондом Пінчука, найкращим павільйоном.
Джерела: https://www.weforum.org/meetings/world-economic-forum-annual-meeting-2025/programme
https://www.ukrainehousedavos.com/
pinchukfund.org
https://www.winwithua.org/