четвер21 листопада 2024
telegraf.org.ua

Звірства РФ в Україні свідчать про те, що міжнародні механізми неефективні; потрібні нові підходи, – Сибіга на засіданні Радбезу ООН.

Триваюча російська агресія проти України свідчить про неспроможність міжнародної спільноти, в тому числі Ради безпеки ООН, зупинити агресивні війни та звірства, заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку з нагоди 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення РФ.
Зверства России в Украине подтверждают неэффективность международных инструментов. Необходимы новые механизмы, – заявил Сибига на заседании Совета Безопасности ООН.
Фото: https://mfa.gov.ua/

Продовження російської агресії проти України демонструє нездатність міжнародного співтовариства, в тому числі Ради Безпеки ООН, зупинити агресивні війни та звірства, заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку з нагоди 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення РФ.

"Список звірств, вчинених Росією в Україні, свідчить про те, що нинішні міжнародні інструменти не працюють. Нам потрібні нові механізми, щоб забезпечити відповідальність за злочин агресії та всі наступні злочини. Якщо для цього необхідно створити прецедент, давайте створимо прецедент. Якщо для цього потрібно внести поправки в Римський статут, давайте внесемо в нього поправки. Ми повинні діяти, щоб відновити міжнародний мир і безпеку", - закликав Сибіга.

Він зазначив, що "1000 днів — це дуже велике число", яке з одного боку, доводить відвагу України перед обличчям жорстокої російської агресії, а з іншого боку, - "доказує нездатність міжнародного співтовариства, включаючи Раду Безпеки ООН, зупинити агресивні війни та звірства".

"Ми повинні бути чесними. Міжнародні механізми зазнали невдачі. Вони не працюють. Нам потрібно створити нові інструменти. Нам потрібно бути принциповими та єдиними, щоб відновити повагу до Статуту ООН", - зазначив міністр.

Сибіга також повідомив, що цього року РФ посилила страти українських військовополонених. Наразі в Україні розслідують 49 кримінальних справ про вбивство 124 з них. За даними ООН, 95% українських військовополонених зазнали тортур у російському полоні.

"Тисячі українських військовополонених і цивільних заручників все ще знаходяться в російському полоні без належного доступу міжнародних спостерігачів і медиків. Ми пам’ятаємо всіх наших людей. Ми не заспокоїмося, поки не визволимо їх усіх і не повернемо додому", - сказав він.

Окремо глава МЗС заявив, що "Росія вкрала нормальне дитинство у кожної української дитини". Щонайменше 659 дітей були вбиті Росією з 2022 року. Крім того, він підкреслив, що "прямо зараз здійснюються масові злочини та порушення прав людини щодо мільйонів українців, які залишаються на окупованих територіях".

"Насильницька депортація не менше 20 тисяч українських дітей може стати найбільшою в історії операцією з викрадення дітей, що проводиться державою. Тисячі з них залишаються в Росії. Їх піддають ідеологічній обробці, примусовому отриманню російського громадянства, усиновленню або розміщенню в російських сім'ях і навіть зміні імен", - зазначив Сибіга.

Він додав, що ці дії Росії порушують Конвенцію про геноцид, Конвенцію ООН про права дитини та Четверту Женевську конвенцію.

"Я посилаюся на Montreal Pledge, прийняте учасниками недавньої Міністерської конференції з людського виміру Формули миру. Міністри зобов'язалися допомогти в поверненні дітей. Я закликаю всіх приєднатися до цих благородних зусиль", - сказав Сибіга.

В цілому, як повідомив міністр, з початку своєї агресії в 2014 році Росія порушила близько чотирьохсот міжнародних договорів.